Filozof ile sanatçı arasındaki benzerlikler

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 12.06.2020 tarih ve 21:56 saatinde Felsefe kategorisine yazıldı. Filozof ile sanatçı arasındaki benzerlikler

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Filozof ile sanatçı arasındaki benzerlikleri

Sanatçı ile filozof arasında birçok benzerlik bulunmaktadır. Bunlardan en belirgini ise, hayata doğaya, olaylara, evrene ve yaşanılan her ana sadece kendi düşüncelerinin ön plana çıkarılmasıdır. Sanatçı ve filozof başkalarından etkilenmez ve kendi duygu ve düşüncelerini çekinmeden ortaya atar. Hatta bunu çoğu zaman içlerindeki bastıramadıkları yoğun duygularla yaparlar.

 

Filozof ve sanatçıların sorgulayıcı ve şu anda olmayan ama ileride olabilecek olayların varsayımlarını şimdiden görmeleri de aralarındaki benzerliklerden biri olarak söylenebilir. Sanatçı, doğayı, evreni ve insanı kendi ruh dünyasının derinliklerindeki hislerle sanat eserine yansıtır, filozofta yine aynı şekilde, doğayı, evreni ve insanı sorgulayarak, daha önce sorulmamış soruları sorarak veya sorulmuş ama sorulara yanıt alınamamış sorular üzerinde durur.

 

Kısaca diyebilir ki; sanatçı ve filozof özgür ruhlu insanlardır. Görüşlerini ve inandıkları her şeyi kimseden çekinmeden kendi doğruları üzerinden asla taviz vermeden savunan ve savunmaya devam iki kişidir.

Anahtar Kelimeler : Filozof,ile,sanatçı,arasındaki,benzerlikleri Sanatçı,ile,filozof,arasında,birçok,benzerlik,bulunmaktadır.,Bunlardan,en,belirgini,ise,,hayata,doğaya,,..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar