İdeal bir ömür alanı olabilecek bir yer hayal ediniz.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 16.07.2020 tarih ve 02:47 saatinde Felsefe kategorisine yazıldı. İdeal bir ömür alanı olabilecek bir yer hayal ediniz.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

İdeal bir ömür alanı düşündüğümde özgürlük, eşitlik, hakkaniyet ve hukuk krallarının etkili bir şekilde kullanılmasını isterim. Doğaya zarar verecek her türlü ilmi yöntemlerin titizlikle uygulanması gerekir. Böylece naturel yaşamın zarar görmemesi sağlanmış olur. İnsanların minik adacıklarda doğayla içi içe bir ömür sürmeleri ve aile ilişkilerinin güçlü olması da önemlidir. Her adada belli sayıda kişi yaşamalıdır. Her adanın kendine has bir adı olmalı ve orada yaşayan kişilerin benlik özelliklerini bu isim yansıtmalıdır. Eğitim düzeyleri ve meslekleri değişik olsa da ortak yönlerinin fazla olduğu insanlar bu adalarda yaşamalıdır. Adalar bütün tehlikelere karşı korunaklı olmalı ve adadan adaya geçişler için belli test noktaları kurulmalıdır.

 

Adaların arasında en büyük olanı camiası yöneten yöneticilerin yaşadığı yer olmalı. İnsanlar baskı altında kalmadan din ve vicdan hürriyetlerine sahip olmalıdır. Yöneticiler demokratik yollarla seçilmeli ve bilge kişilerden oluşmalıdır. Devletin başına seçilen bireyin karizmatik önder özelliklerini taşıması önemlidir. Bu önder halktan kopuk yaşamamalı ve topluluğun tüm sorunlarıyla ilgilenmelidir.

 

Sosyal adaletin olduğu, insanların sağlık, eğitim, barınma ve can güvenliğinin belli kurallar arasında teminat dibine alınmalıdır. Din, renk ve ırk ayrımı mutlaka olmamalı ve insanoğlu istedikleri her alanda bilgiye ulaşmakta güçlük çekmemelidir. Böylece farklı kültürel değerle sahip kişilerin bir arada yaşamaları sağlanmalıdır.

Anahtar Kelimeler : İdeal,bir,ömür,alanı,düşündüğümde,özgürlük,,eşitlik,,hakkaniyet,ve,hukuk,krallarının,etkili,bir,şekilde,kullanılmasını,isterim.,Doğaya,zarar,verecek,her..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar