Okulda yaşadığınız bir olay ya da durumu aşağıda boş bırakılan yere yazınız.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 15.07.2020 tarih ve 23:24 saatinde Felsefe kategorisine yazıldı. Okulda yaşadığınız bir olay ya da durumu aşağıda boş bırakılan yere yazınız.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Okulda yaşadığınız bir vaka veya durumu aşağıda boş bırakılan yere yazınız. Bu olayı özgürlük, sorumluluk ve kaide ilişkisine bağlı olarak değerlendirerek sınıf ortamında tartışınız.

Geçtiğimiz pazar günü okulumuzda veli toplantısı yapıldı. Toplantı esnasında bir velinin şikâyeti ve rahatsızlığı bugün sınıfımızda dile getirildi. Olay hem beni hem de derslik arkadaşlarımı şaşırttı. Hatta birazda sinirlenmemize neden oldu. Karşı karşıya kaldığımız vakası şöyle özetleyecek olursam; Okulların açıldığı ilk iki hafta sınıfımız farklı bir kattaydı. Ancak geçen hafta sınıfımız ek binaya taşındı. Taşındığımız yeni sınıfın tavanında birtakım çatlaklar varmış. Bunu bizler ilk günler fark etmemiştik.  Yapılan veli toplantısında bu mevzu dile getirilmiş ve başta Ali Can olmak suretiyle hepimiz suçlanmışık. Bunun nedeni de kim olduğunu bilmediğimiz bir arkadaşımızın ailesi tarafından Ali Can isminde arkadaşımızın tavandaki bu hasarla alakalı olduğu ve bunu da bizim görüp müdahale etmememizmiş.

 

Bu durumu duyunca tüm derslik olarak tepkimizi gösterdik ve bu şekilde bir şeyin ne Ali Can nede başka bir arkadaşımız tarafından yapılmadığını savunduk. Ancak ne bizlere nede Ali Can’a sınıf öğretmenimiz inanmadı. Ayrıca oluşan hasarın tamir edilmesi için tüm sınıfın maddi anlamda katkı sağlaması istendi.

Şimdi böyle bir durumda başta Ali Can olmak üzere hepimiz haksızlığa uğradı. Ayrıca vaka ayrıntılı bir şekilde araştırılmadan peşin hüküm verilerek hepimize yargısız infaz yapıldı. Hepimiz büyük bir adaletsizliğe maruz bırakıldık. Ama hakkımızı sonuna kadar savunmamız gerektiğini düşünüyorum. Bizden her seferinde okul kurallarına uymamız bekleniyor. Çoğumuz bu kurallara dikkat ediyoruz zaten. Okulda belli sınırlar arasında serbest olmak istiyoruz. Hepimiz sorumluluklarımızın farkındayız. Umarım hem derslik öğretmenimiz aynı zamanda okul yönetimi bitirdikleri yanlıştan bir an ilkin dönerler ve bizlere bitirdikleri haksızlığı telafi etme yoluna giderler.

Anahtar Kelimeler : Okulda,yaşadığınız,bir,vaka,veya,durumu,aşağıda,boş,bırakılan,yere,yazınız.,Bu,olayı,özgürlük,,sorumluluk,ve,kaide,ilişkisine,bağlı,olarak,değerlendirerek,sınıf,ortamında,tartışınız...

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar