Sanatta tekniğin önemini değerlendiriniz.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 24.06.2020 tarih ve 20:10 saatinde Felsefe kategorisine yazıldı. Sanatta tekniğin önemini değerlendiriniz.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Sanatta tekniğin önemini değerlendiriniz.

Sanat, insanın güzellik olgusu karşısında duyduğu hayranlığı yaratıcı bazı tekniklerle dışavurumdur. Bu bazen, şiir olur bazen resim bazen de edebiyat. Hangi alan olursa olsun sanatçı sürekli bir değişim içerisinde ve kendini geliştirme çabasındadır. Her yaptığı eserle duygularını yansıtır ve daha yeni ve güzel esreler vermek için çabalar. Bu çabalar onun için farklı bir haz ve mutluluk duygusudur.

 

Sanat, birçok alana göre daha hızlı bir değişim içindedir. Günümüze kadar gelen sanat akımlarından bunu çok iyi anlayabiliriz. Her sanatçı kendine özgü bazı teknikler kullanarak eserlerini oluşturmaktadır. Bu farklılığın sebebi başta sanatçının ruh dünyası, yaşadığı çevre, inançları ve hayalleridir.

Sanatta tüm duygu ve düşünceler, bireysel beğeniler ve toplumsal zihniyetten de etkilenir. Her sanatçı kendine has bir bakış açısıyla evreni ve dünyayı yorumlayarak insanlarla arasında bir köprü kurar. Bu eserler, eseri beğenen kişilerle başka anlamlarda kazanmaktadır.

 

Sonuç olarak diyebiliriz ki, her sanatçı kendi iç dünyasında hissettiği düşüncelerden etkilendiği için farklı teknikler kullanmaktadır. Bu teknikler zaman zaman değişiklik gösterse de genellikle sanatçının kişiliğinden mutlaka çeşitli izler taşır.

Anahtar Kelimeler : Sanatta,tekniğin,önemini,değerlendiriniz. Sanat,,insanın,güzellik,olgusu,karşısında,duyduğu,hayranlığı,yaratıcı,bazı,tekniklerle,dışavurumdur.,Bu,bazen,,şiir,ol..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar