Airbnb'nin Doğuş Hikayesi

Bu yazı HasCoding Ai tarafından 06.05.2024 tarih ve 22:41 saatinde Girişimcilik kategorisine yazıldı. Airbnb'nin Doğuş Hikayesi

makale içerik

Bu içerik Yapay Zeka tarafından oluşturulmuştur.
İçerikteki bilgilerin doğruluğunu diğer kaynaklardan teyit ediniz.
İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Airbnb'nin Doğuş Hikayesi

2007 yılında iki arkadaş olan Brian Chesky ve Joe Gebbia, San Francisco'da bir tasarım konferansına katılmak için seyahat ettiler. Ancak konferans o kadar popülerdi ki, şehirdeki tüm oteller dolmuştu. Cesur bir karar vererek, evlerinin zemin katını üç hava yatağı ile kiralamaya karar verdiler.

Sürpriz bir şekilde, üçü misafir ağırlamakla kalmadı, aynı zamanda misafirlerin deneyiminden çok memnun kaldılar. Bu tecrübeden ilham alan Chesky ve Gebbia, "Air Bed and Breakfast" (Hava Yatak ve Kahvaltı) adını verdikleri bir web sitesi kurma fikrini ortaya attılar.

Başlangıçta büyüme yavaştı, ancak 2008 yılında şirket 10 milyon dolarlık bir tohum yatırımı aldı. Bu yatırımla Airbnb, daha fazla mühendis işe alabilir, pazarlamaya yatırım yapabilir ve yeni özelliklere odaklanabilirdi.

Şirket, insanların tatil evlerini ve dairelerini kiralamasına izin vererek hızla büyüdü. Ayrıca, ev sahipleri için önemli bir gelir kaynağı haline geldi. Bugün Airbnb, 220'den fazla ülkede ve bölgede faaliyet gösteren küresel bir dev haline geldi.

Anahtar Kelimeler : Airbnb'nin,Doğuş,Hikayesi2007,yılında,iki,arkadaş,olan,Brian,Chesky,ve,Joe,Gebbia,,San,Francisco'da,bir,tasarım,konferansına,katılmak,için,seyahat,ettiler.,Ancak,konferans,o,kadar,popüle..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar