Daha sonra hastalanmamak için nasıl sinirlenirsiniz?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 16.12.2019 tarih ve 20:30 saatinde Hayat kategorisine yazıldı. Daha sonra hastalanmamak için nasıl sinirlenirsiniz?

makale içerik

İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Bir yıl önce, anneme neoplazm teşhisi kondu ve muayene edilmek üzere hastanelere başladığımız andan itibaren, güçlü duygular yüzünden sürekli sağlık sorunlarım var. Annemle hastaneye gidince, akşamları sırtımda bir kaynama görülüyor. Daha önce hiç olmamış olmasına rağmen gergin bir gerginlikten geriye çekildi. Sadece geçici olarak yardımcı olan antibiyotik reçete yazan doktorlara gittim. Geçenlerde, annem ameliyattan sonra onkoloğun muayenesi için kayıt yaptığını söyledi ve yine kaynamaya başladım. Bütün hastalıklarımın sinirlerden olduğundan yüzde yüz eminim, ama duygularımla nasıl başa çıkacağım?

Victoria, 22 yaşında

Victoria, kaygı yüzünden “vur ya da kaç” moduna geçersiniz. Beden “tehdide” yanıt verir, hipotalamusa bir alarm gönderir - beynin daha sonra tehlikeden kaçmanızı ya da onunla savaşmanızı isteyen hormonları serbest bırakır. Fiziksel koşullarınız, en iyi şekilde olmasa da, durumla başa çıkmanın bir yolu olarak, alternatif bir "uçuş" olarak adlandırılabilir.

Bu şekilde, annenizin sağlık problemleri hakkında her zaman düşünmemek, korkmamak, başkalarının neler olabileceği ve nasıl biteceği konusunda endişelenmemek için dikkatinizi en azından kısmen kendiniz için kullanmanız da mümkündür. Beden, durumumuzu, düşüncelerinizi, artan kaygı, strese karşı koymak için başka yöntemler kullanma yeterliliği veya yetersizliğini ifade eder.

Vücudun anksiyeteye spesifik fiziksel tepkisi, belirli sinir sistemine bağlıdır. Her şey çok bireysel. Senin durumunda, bunlar kaynar ve sırt problemleridir. Büyük olasılıkla, stres zaten kronikleşmiştir, bu da diğer semptomların ortaya çıkabileceği anlamına gelir: zayıflık, apati, güçsüzlük, uyuşukluk ve aynı zamanda uykusuzluk, mide problemleri, kas ağrıları ve krampları, baş ağrıları, azalmış bağışıklık (sık enfeksiyonlar, soğuk algınlığı, grip, sistit ve benzeri).

Vücut sinyallerine dikkat etmelisin. Aşırı aşırı yüklerle başa çıkabilmek için diyet, uyku, fiziksel aktivite izleyin (ne istersen yap - yüz, koş, dans). Mümkünse, dışarıda ve genellikle evin dışında daha fazla zaman geçirin. Yoga yapmaya çalışın, derin nefes alma yönteminde ustalaşın. Olan her şeyi ve ne hissettiğinizi kaydedin.

Creative Paradise serisindeki kitaplara göz atın, özellikle The Mood-Raising Drawings. Sağlıkla ilgili olmayan konular hakkında ilham alan ve olumlu kişilerle bağlantı kurun. Son olarak, terapiste gidin - belki de sinir sistemini destekleyen vitaminleri reçete eder ve stresle başa çıkmanıza yardımcı olur: B1, B5, B6, E, C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, fosfor, bakır.

Anahtar Kelimeler : Bir,yıl,önce,,anneme,neoplazm,teşhisi,kondu,ve,muayene,edilmek,üzere,hastanelere,başladığımız,andan,itibaren,,güçlü,duygular..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar