Gençler Hakkında En İyi 7 Kitap

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 29.12.2019 tarih ve 23:50 saatinde Hayat kategorisine yazıldı. Gençler Hakkında En İyi 7 Kitap

makale içerik

Gençler Hakkında En İyi 7 Kitap
Kısa Linki Kopyala

Büyüyen bir çocukla nasıl iletişimde kalınır?

Onu duymayı öğrenmek ve bizi duyması için hangi kelimeleri bulmalı? Koleksiyonumuzdaki kitaplar bu soruların cevaplanmasına yardımcı olacaktır.

1. “Huzursuz Ergeniniz” Robert ve Gene Bayard

Çocukları ile anlayışını kaybeden ebeveynler için en iyi kitap. Yazarları, aile psikoterapistleri ve beş çocuğun ebeveynleri Robert ve Gene Bayard, ergenlerin ebeveynlerinin görevinin her ne pahasına olursa olsun çocuklarla eşit ilişkiler sürdürmek olduğuna inanmaktadır. Onlara güvenin, kim oldukları için kabul edin, samimi olun. Bunun için yetişkinler kendilerini değiştirmek zorundadır. Birçok tanınabilir durum ile canlı kitap.

Akademik proje, 2013.

Gençler hakkında 7 en iyi kitap Gençler hakkında 7 en iyi kitap

2. “Gençlerin dinlemesi için nasıl konuşulur ve gençlerin konuşmasını nasıl dinlerim” Adele Faber, Elaine Mazlish

Adele Faber ve Elaine Mazlish, Amerikalı psikolog Jaime Jainot'un öğrencileri, çok çocuklu anneler ve aile ilişkileri üzerine çeşitli etkili el kitaplarının yazarlarıdır.

Bu kitap, yazarların ergenlerin ebeveynleri ile yürüttükleri ustalık derslerine dayanmaktadır. Eğitim katılımcıları, çoğumuzun tanıdığı karşılıklı “sağırlık” durumlarını tartışıyor.

Bir gence meydan okuduğunda nasıl davranılır? Oğul tüm sınırları geçerse nasıl tepki verilir? Kızı bizimle birlikte düşünülmezse ne yapmalı? Bir kitap, karar vermesi daha kolay olan ve bir şeyi değiştirmeye çalışılan kitap.

Eksmo, 2012.

Gençler Hakkında En İyi 7 Kitap

3. “Ergen tarafında” Francoise Dolto

Çocuk psikanalizi klasiğinin derin, narin bir kitabı olan Fransız kadın Francoise Dolto (1908-1988) iç dünya ve büyüyen ergen hakkında. Ergenliğin dönüm noktaları, cinsellik oluşumu, yalnızlık, çocukların intihar eğilimi ve okul zorlukları hakkında.

Bir gencin görüntüsü geniş bir kültürel ve tarihsel bağlamda gösterilmiştir. Ancak kitabın birçok pratik fikri var, büyümenin fizyolojik parametreleri ve 10 ila 16 yaş arası ergenlerin davranışları ile ayrıntılı tablolar var.

Rama Yayıncılık, 2013.

Gençler Hakkında En İyi 7 Kitap

4. “Gençiniz sizi delirtene kadar.” Nigel Latta

Skandallar, kabalık, alkol ve uyuşturucu, polisle ilgili sorunlar, depresyon ve intihar girişimleri ... 20 yıllık deneyime ve iki oğlunun babasına sahip Yeni Zelandalı bir psikolog Nigel Latta, gençlerin ebeveynlerinin karşılaştığı en zor durumları topladı ve ... illüzyonlarını yok etmeye çalıştı. Kolayca ve büyük bir mizah anlayışı ile yazılan son teknoloji bir eylem kılavuzu.

RIPOL Classic, 2012

Gençler Hakkında En İyi 7 Kitap

5. “İyi gençlerimiz” Nelly Litvak

Bu kitabı okuduktan sonra, ergenlerin şaşkın ebeveynleri için gerekli olan açık bir tonik etkisi var.

Bir matematikçi, iki kızının annesi olan Twente Üniversitesi'nde (Hollanda) bir öğretmen olan Nelly Litvak, çocuklarla olan ilişkilerdeki zorluklara matematik problemleri olarak bakar: Doğru algoritmayı biliyorsanız, çözülmesi kolaydır. Bu algoritmayı açıkça formüle ettikten sonra, aynı zamanda aşırı yetiştirmeye katılmamanızı tavsiye ediyor.

Gençler “komik, esprili, komik, fikirlerle dolu ... Sıkıcı yetişkinler olana kadar çocukların tadını çıkarın.”

Alpina kurgu dışı, 2012.

Gençler Hakkında En İyi 7 Kitap

6. “Gerçek çocuklar. Oğullarımızı Çocukluk Mitlerinden Nasıl Kurtaralım »William Pollack

“Erkek olmayan” lara hakim olmak için, klişeler açısından, erkek çocuklar için davranış modelleri katı Boyish Code tarafından hala yasaklanmıştır. Amerikalı psikolog William Pollack bunu şu şekilde formüle ediyor: kırılganlık gösterme, hükmetme çabası gösterme, ilişkileri ayırma ve reddetmeden muzdarip olmayacak şekilde hissetme, hissetmeye cesaret etme, bağlı olmaya cesaret etme.

Yetişkinler gerçek bir adamı böyle yetiştirdiklerini düşünüyorlar. Ancak ebeveynlerin görevi, çocuğa gerçek bir erkek olmasına izin vermek için kabul ve destekleriyle tersidir: pazı ve çelik görünümlü bir süpermen değil, kendisi - canlı, sıcak, farklı.

Kaynak, 2013.

Gençler Hakkında En İyi 7 Kitap

7. “Ergenlerimiz: eğitin, anlayın, sevin”

Çocuklar nasıl gelişir, onları en çok heyecanlandıran şey, onlarla seks hakkında konuşmak ne zaman daha iyidir, İnternet onlar için tehlikelidir, çocuğun pozisyonumuzu duyması için doğru tonlama ve ikna edici argümanlar nasıl bulunur?

Psikoloji dergisinden uzmanların katılımıyla hazırlanan bu kitap, gerçek bir ansiklopedi ve aynı zamanda “TEENS Bölgesi” ndeki ergenlerin ebeveynleri için bir rehberdir. Burada toplanan bilgiler ve ipuçları, ebeveynlerin görevlerini yerine getirmelerine yardımcı olacaktır: ergenlik çocuklarıyla ilgili zorlukların üstesinden gelmek ve mutlu ve bağımsız yetişkinler yetiştirmek.

Zeki, 2014.

Gençler Hakkında En İyi 7 Kitap

Anahtar Kelimeler : Büyüyen,bir,çocukla,nasıl,iletişimde,kalınır?

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar