Ho'oponopono yöntemi: dünyayı değiştirmek, kendinizle başlayın

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 30.12.2019 tarih ve 22:30 saatinde Hayat kategorisine yazıldı. Ho'oponopono yöntemi: dünyayı değiştirmek, kendinizle başlayın

makale içerik

Ho'oponopono yöntemi: dünyayı değiştirmek, kendinizle başlayın
Kısa Linki Kopyala

Her birimiz büyük dünyanın bir parçasıyız ve büyük dünya her birimizde yaşıyor.

Bu varsayımlar, Ho'oponopono'nun gülünç adını taşıyan, yani "bir hatayı düzelt, doğru yap" anlamına gelen eski Hawai mekanı uyumlaştırma yönteminin temelini oluşturuyor. Kendisini ve dolayısıyla tüm dünyayı kabul etmeye ve sevmeye yardımcı olur.

Hawai şamanları 5.000 yıldan uzun bir süredir tüm çekişmeli sorunları tam olarak bu şekilde çözdü. Ho'oponopono doktrini, Hawai şaman Morra N. Simeale ve öğrencisi Dr. Hugh Lin'in yardımıyla adalardan “aktı” ve ardından Joe Vitale “Sınırsız Yaşam” kitabında onun hakkında konuştu.

Hawaii'de “dünyayı nasıl düzeltebiliriz”, bilinçaltında çalışma konusunda uzman olan Maria Samarina'ya, bir blog yazarı ve uluslararası bir girişimci sorduk. Beyni ve bilinçaltını etkilemek için çok sayıda yöntemi biliyor ve Ho'oponopono'yu çok olumlu tedavi ediyor.

NASIL ÇALIŞIR 

Yöntem affetmeye ve kabullenmeye dayanır. Klinik psikolog Profesör Everett Worthington, hayatını samimi affetme ve durumların kabulü sürecinde vücudumuzun, beynimizin, hormonal sistemimizin ne kadar hızlı ve olumlu bir şekilde değiştiğini araştırmaya adadı. Ve Ho'oponopono yöntemi hızlı bir şekilde değişmenin en iyi yollarından biridir.

Dünya enerjisi sürekli hareket halinde ve değişiyor. Her şey her şeyle etkileşime girer

Eğer hepimiz tek bir bütünün parçacıklarıysak, o zaman her birimizde Büyük bilincin bir parçası vardır. Düşüncelerimizden herhangi biri hemen dünyaya yansır, bu yüzden her birimiz her şeyi etkileyebilir ve her şeyden sorumluyuz. Görevimiz karşılığında kabul etmek ve sevmektir. Olumsuz tutumları kendimizden ve dikkatimizi yönlendirenlerden böyle çıkarırız, dünyayı arındırır ve uyumlu hale getiririz ve aynı zamanda kendimizi sadece değiştiririz.

Bu, elbette, ezoterik bir uygulama görüşüdür. Ancak 1948'de Einstein şunları söyledi: “Özel görelilik teorisinden, kütle ve enerjinin aynı şeyin sadece farklı tezahürleri olduğu ortaya çıktı - ortalama zihin için biraz alışılmadık bir kavram.”

Bugün, bilim adamları dünyadaki her şeyin sadece farklı enerji formları olduğundan emindir. Ve dünya enerjisi sürekli hareket ve değişim içindedir. Her şey her şeyle etkileşime girer. Mikro, makro ve mega dünya birdir ve madde bilgi taşıyıcısıdır. Sadece eski Hawaiililer bunu daha önce tahmin ettiler.

NE VE NASIL YAPILIR 

Her şey çok kolay. Teknik, dört cümlenin tekrarlanmasından oluşur:

  • seni seviyorum
  • teşekkür ederim
  • affet beni
  • Çok üzgünüm

Anladığınız herhangi bir dilde. Herhangi bir sırayla. Ve bu kelimelerin gücüne bile inanmayabilirsiniz. Ana şey, onlara kalbinizin tüm gücünü, en samimi duyguları yatırmaktır. Enerjinizi durumun görüntüsüne veya birlikte çalıştığınız kişiye bilinçli bir şekilde yönlendirmeye çalışarak günde 2 ila 20 dakika arasında tekrarlamanız gerekir.

Belirli birisini değil, Ego'yu çıkarmak için ruhunu veya küçük çocuğunu hayal etmek daha da iyidir. Onlara yapabildiğin tüm ışığı ver. Daha kolay olduğunu hissedene kadar bu 4 cümleyi yüksek sesle veya kendinize söyleyin.

NEDEN TAM OLARAK BU KELİMELER 

Hawai şamanları bu ifadelere geldiğinde, şimdi kimse söylemeyecek. Ama çalışıyorlar.

Seni seviyorum - ve kalbin açılıyor, tüm olumsuzlukları atıyor.

Size teşekkür ederim - her türlü durumu ve deneyimi kabul edersiniz, kabul ederek temizlersiniz. Şükran teşekkür en güçlü biridir, dünya geldiğinde kesinlikle onlara cevap verecektir.

Beni affet - ve suç yok, suçlama yok, omuzlarıma yük yok.

Çok üzgünüm - evet, her şeyden siz sorumlusunuz. Bir şeyler ters giderse, o zaman dünyanın uyumunu ihlal ederek, suçluluğunuzu da kabul edersiniz. Dünya her zaman bizi yansıtır. Hayatımıza giren herhangi bir kişi bizim yansımamızdır, herhangi bir olay tesadüfen gerçekleşmez. Değiştirmek istediğiniz şeye ışık ve sevgi gönderin, her şey yoluna girecek.

HO'OPONOPONO'NUN EN İYİ YARDIMCI OLDUĞU YERLER 

Maria Samarina, her gün bu yöntemin örnekleriyle karşılaştığını söylüyor. Ve özellikle de acele "odun kırmak" gerektiğinde kendini başvurur.

  • Stres durumunda, uygulama vazgeçilmezdir.
  • Gereksiz çatışmalardan kaçınmaya yardımcı olarak ailede harika çalışıyor.
  • Kaygıyı hafifletir ve her şeyin olması gerektiği gibi gittiğine güven verir.
  • Bir insanın ruhunda yıllarca kalabilecek pişmanlıkları ve suçluluk duygusunu ortadan kaldırır ve onu sevinme yeteneğinden mahrum eder.
  • Hafif ve canlı renkler için yer açın.
  • Hastalıkların tedavisinde yardımcı olur, çünkü saf bir ruh sağlıklı bir vücutta yaşar.

Ho'oponopono'nun bilinçaltı ve bilinçle çalışmanın uygulamalarından sadece biri olduğunu unutmayın. Bilinçaltı ile çalışmaya daha sistematik bir şekilde yaklaşmak önemlidir ve bu, en vahşi hayallerinizi gerçekleştirmenize izin verecek olan şeydir. Unutma, her şey mümkün.

Anahtar Kelimeler : Her,birimiz,büyük,dünyanın,bir,parçasıyız,ve,büyük,dünya,her,birimizde,yaşıyor.

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar