Tüm Yeni Yıl planlarını nasıl gerçekleştirebilirim? 6 ipucu

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 29.12.2019 tarih ve 22:45 saatinde Hayat kategorisine yazıldı. Tüm Yeni Yıl planlarını nasıl gerçekleştirebilirim? 6 ipucu

makale içerik

Tüm Yeni Yıl planlarını nasıl gerçekleştirebilirim? 6 ipucu
Kısa Linki Kopyala

Yeni Yıl - hisse senedi alma ve bir sonraki adımda ne yapacağımızı düşünme zamanı.

Çoğumuz gelecek yıl için büyük ölçekli planlar planlıyoruz, ancak sadece birkaçı onlara bağlı kalıyor ve başarıya ulaşıyor. Birkaç küçük püf noktası yolumuza devam etmemize yardımcı olacaktır.

Dünyadaki insanların yaklaşık% 45'i Yılbaşı Gecesi için gelecek için kapsamlı planlar planlıyor. Birisi sigarayı bırakmayı, zamanlarını daha verimli bir şekilde planlamayı veya nihayet spor salonuna gitmeyi taahhüt eder. Ancak sonuç olarak sadece% 8'i başarıya ulaşıyor ve% 24'ümüz Ocak ayının ilk haftasında yeni girişimlerden vazgeçiyoruz.

Her şey için disiplinsiz ve zayıf karakterimizi suçluyoruz ve bu bizi daha da kötüleştiriyor. Bu arada, bazı basit kurallar Yeni Yıl kararlarını hayata geçirmeye yardımcı olabilir.

Ayın görevini seçin

Üzerinde yoğunlaşacağınız bir görev seçin. Evet, kolay değil. Büyük olasılıkla, şu anda tarayıcınızda başka birçok pencere açık, aynı anda Facebook'ta bir arkadaşınıza yanıt veriyorsunuz ve bir arama motorunda bilgi arıyorsunuz.

Zaman yönetimi uzmanı ve en çok satan “Kiralık Başarı” kitabının yazarı Rory Vaden “Bir kerede birkaç çabada başarılı olmaya çalışıyor, kural olarak başarısızlıkla sonuçlanıyor” diyor. - Tüm kararları aynı anda gerçekleştirmeye çalışırsanız, büyük olasılıkla, her birini uygulama yolunda başarısızlık sizi bekler. Bundan büyük bir rahatsızlık ve hayal kırıklığı yaşarsınız ve doğal olarak tekrar deneme arzusu boşa çıkar.

Kendinize aşamalı görevler koymaya çalışın, örneğin - ayın görevi. Gerçekten de yıl 395 gün, 12 ay ve 525.600 dakika sürüyor. Bu gibi önemli figürler ve küresel görevler kendi içlerinde bizi korkutuyor - bilinçaltı bize asla sonuna kadar ulaşamayacağımız gibi görünüyor. Bu yüzden planı uygularken nihai sonucu düşünmemek daha doğru olur.

Zorlukla yüzebiliyorsanız ve derinlikten korkuyorsanız, Pasifik Okyanusu'nu geçme hedefi olarak belirleyemezsiniz.

Yavaş yavaş, yeni alışkanlıklar hayatımıza girecek ve daha önce zor görünen görevleri kolayca gerçekleştirebileceğiz. Son çalışmalara göre, yılın ilk aylarında kısmen bir şeyler başarabilenlerin çoğunluğu (% 75) planlarına sadık kalmaya devam ediyor. ”

Planlarınızı paylaşın

Sosyal psikolog Jen Kim, “Planlarımızı başka insanlarla paylaştığımızda bizi kendimize karşı daha sorumlu kılıyor” diyor. “Bu nedenle, Yeni Yıl kararlarınızı görüşlerine önem verdiğiniz kişilerle paylaşmaya değer.”

Zorluklara hazır olun

Bu tavsiye finans planlama koçu Ramitu Sehti'ye aittir. “Örneğin, daha sağlıklı bir yaşam tarzına başlamaya karar verirseniz, spor salonuna gitmeyi kaçırdığınız, tekrar sigara içtiğiniz veya abur cuburlara karşı koymadığınız günlerden kaçınmak neredeyse imkansızdır. Bunun için kendinizi yürütmeyin - planınızın bir parçası olmasına izin verin.

Bu gibi durumlarda tam olarak ne yapacaksınız? Ertesi gün daha hafif bir yemek hazırlayın, akşam yemeğinden vazgeçin ya da koşuya çıkın mı? Prosedürü önceden düşünmeye değer. ”

Daha kesin olun

Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi'ndeki (ABD) araştırmacılar, planlarını açıkça ifade edenlerin (örneğin, “kilo vermek istiyorum” belirsiz yerine “altı kilo vermek istiyorum) başarılı olma olasılığının daha yüksek olduğunu buldular. Aynı zamanda, görevleriniz mümkün olduğunca gerçekçi olmalıdır.

Küçük zaferler iyi olduğumuzu hissetmemizi sağlar.

Rory Vaden, “Yüzmek zor ve derinliklerden korkuyorsanız, kendinize Pasifik Okyanusu'nda yelken açma hedefi koyamazsınız” diye hatırlıyor. “Yani Yeni Yıl görevlerinde: gelecek ayın her haftası için kendinize ulaşılabilir sınırlar belirleyin.”

Küçük zaferleri takdir edin

Fikir ilk noktayı - ayın görevi - yankılanıyor ve başlangıçta görevlerle aşırı yüklenmemek - çünkü bu tasarlanan planların çökmesine yol açabilir. Küçük zaferler, iyi bir iş yaptığımızı hissetmemizi sağlar.

Rory Waden “Yeni bir iş bulmak istiyorsanız, her şeyi aynı anda yapmaya çalışmayın” diyor. - Örneğin, özgeçmişinizi doğru şekilde yeniden yazmaya odaklanın. Ve düşüncelerine güvendiğiniz bir arkadaşınıza onu değerlendirmesini isteyin. ”

Önceden planlayın

Gerçekten de, bir rota düşünmeden seyahate çıkmıyoruz ve elimizde yemek yemeden pişirmeye başlamıyoruz. Yeni Yıl kararlarını uygulamak için aynı plana ihtiyacımız var.

Örneğin: gelecek yıl bir şey satın almak için çok fazla biriktirmek istiyoruz. Hangi maliyetleri azaltabiliriz? Hangi gerçekçi miktar ayrılabilir? Yan işler mümkün mü? Hangi ek maliyetlerden kaçınılamaz (tatiller, doğum günü hediyeleri)?

Bu öğe çoğumuz için çok zor ve sadece her şeyi önceden planlamayı bilen ve seven insanlar doğa tarafından çok beğeniliyor. Aynı zamanda, en azından kaba bir planınız yoksa, fikirlerimizi tam olarak nasıl uygulayacağımız, sonsuza kadar hayal dünyasında kalma riski taşırlar.

Anahtar Kelimeler : Yeni,Yıl,-,hisse,senedi,alma,ve,bir,sonraki,adımda,ne,yapacağımızı,düşünme,zamanı.

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar