Yeni 2020: Ondan mucizeler bekleyebilir miyiz ?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 30.12.2019 tarih ve 20:03 saatinde Hayat kategorisine yazıldı. Yeni 2020: Ondan mucizeler bekleyebilir miyiz ?

makale içerik

Yeni 2020: Ondan mucizeler bekleyebilir miyiz ?
Kısa Linki Kopyala

Bilerek veya bilmeyerek çoğumuz sayılara özel önem veriyoruz.

Şanslı sayılarımız var, üç kez öpüyoruz, yedi kez ölçmemiz gerektiğine inanıyoruz. Böyle bir inanç meşru mu değil mi? Bu soru kesin olarak cevaplanamaz. Ancak geleceğe iyimserlikle bakabilir ve yeni "güzel" yılın mutlu olacağına inanabilirsiniz.

Katılıyorum, sayılarda özel bir güzellik var. Ve sadece matematik bilimleri doktorları tarafından hissedilmez. Çocuklar “mutlu” otobüs biletleri yerler, yetişkinler araba ve hücre için “güzel” numaraları seçerler. Birçoğumuzun iyi şans getiren favori bir numarası var. Sayıların güce sahip olduğu inancı, farklı çağların en büyük zihinleri tarafından paylaşıldı: Pisagor, Diyojen, Aziz Augustine.

"GÜZEL" SAYILARIN BÜYÜSÜ 

“Sayılarla ilgili ezoterik öğretiler (örneğin Pisagorizm ve ortaçağ numerolojisi) varlığın temelini oluşturan evrensel kalıpları bulma arzusundan doğdu. Takipçileri dünyayı daha derinden anlamaya çalıştı. Bu, bilimin gelişiminde, daha sonra başka yöne giden bir aşamaydı ”diyor Junglu bir analist olan Leo Khegai.

Ama burada ve şimdi bize ne oluyor? “Her Yeni Yıl, hayatın çanlarla daha iyi değişeceğine dair umut veriyor. İşaretler, sinyaller, işaretler bu umudu güçlendirmeye yardımcı olur. Ritim ve simetrinin hissedildiği gelecek yıl, bizce sadece başarılı olmalı! ”- iş psikoloğu Anastasia Zagryadskaya'ya şaka yapıyor.

Sayıların tahmin gücü üzerinde ısrar etmeden, hala güzelliğini fark ediyoruz

Hayal gücümüzün dışında bir yerde "sayıların büyüsü" var mı? “Buna inanmıyorum,” diyor Lev Khegay sert bir şekilde. “Ama bazıları, bazı olgulara mantıksız anlamlar yükleyen“ akıl oyunları ”ile eğlendirilir. Bu bir oyun değilse, o zaman tahmin edilemez bir dünyada çaresiz olmanın kaygısına dayanan büyülü düşünme ile uğraşıyoruz. Telafi etmek için gerçeklik üzerinde kontrol sağlayan sözde bir tür “gizli bilgiye” sahip olma konusunda bilinçsiz bir fantezi gelişebilir.

İllüzyonların tehlikeli olduğunu biliyoruz: birinin icat edilmiş değil, gerçek koşullara göre hareket etmesini önlerler. Ama her şeyin yolunda, zararlı olacağını gerçekten umuyor muyuz? Anastasia Zagryadskaya, “Tabii ki, sayıların gücüne olan inanç, gerçeklik testini geçmiyor” diyor. “Ama bazıları plasebo etkisini iptal etmediğinden, bazıları üzerinde olumlu bir etkisi var.”

Sayıların tahmin gücü üzerinde ısrar etmeden, hala güzelliğini fark ediyoruz. Bize yardım edecek mi? Bakalım! Gelecek yakın.

“GÜZEL” YIL BİZE NE GETİRİYOR  

Geleceğe tek gözle bakmak için kahve telvelerinde tahmin etmeye gerek yok. Önümüzdeki yıl hakkında bildiğimiz bir şey kesinlikle kesin.

Sporun tadını çıkarın

Yaz aylarında, yeni on yılın ilk spor festivalinin tadını çıkarmak için ekranlara yapışıyoruz: 24 Temmuz'da, XXXII Yaz Olimpiyat Oyunları Tokyo'da başlayacak. Milli takımın Rus üç rengi altında mı yoksa nötr Olimpiyat bayrağı altında mı oynayacağı henüz belli değil, ancak her durumda bize, dinleyicilere güçlü duygular sağlanıyor.

Hepimizi sayacaklar

Ekim 2020'de Tüm Rusya Nüfus Sayımı yapılacaktır. 2010'da son olarak Ruslar sayıldı ve daha sonra ülkemizde 142 905 200 kişi yaşıyordu. Özellikle ilgi çekici olan, geleneksel olarak "milliyet" sütununun içeriğidir. Önceki anketlerde, bazı vatandaşlar kendilerini “Marslılar”, “hobiler” ve “Sovyet halkı” olarak adlandırdılar. Listelerde "beyaz yürüyüşçüler", "fiksatifler" ve diğer tuhaf kendi isimlerinin ortaya çıkmasını bekliyoruz!

Kutlayacağız

Aralık 2005'te, Rusya'daki Psikolojilerin ilk sayısı yayınlandı. O zamandan beri çok şey değişti, ancak yayınımızın sloganı - “Kendinizi Bulun ve Daha İyi Yaşayın” - değişmeden kalır. Yani, 15 yaşında olacağız ve bunu kesinlikle not edeceğiz!

Anahtar Kelimeler : Bilerek,veya,bilmeyerek,çoğumuz,sayılara,özel,önem,veriyoruz.

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar