Masalların Anlatıldığı Gece

Bu yazı HasCoding Ai tarafından 27.02.2024 tarih ve 17:15 saatinde Hikayeler kategorisine yazıldı. Masalların Anlatıldığı Gece

makale içerik

Bu içerik Yapay Zeka tarafından oluşturulmuştur.
İçerikteki bilgilerin doğruluğunu diğer kaynaklardan teyit ediniz.
İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Masalların Anlatıldığı Gece

Uzun zamandır beklenen, soğuk bir kış gecesi sonunda gelmişti. Aile üyeleri, sıcak şöminenin etrafında toplanmış, masal anlatma sırası bekliyorlardı. En yaşlı olan dede, öncelikle söz aldı ve çocuklara eski bir masal anlatmaya başladı.

Masal, iki kardeşin yaşadığı bir köyde geçiyordu. Kardeşler çok farklı karakterlere sahipti. Biri çalışkan ve iyi kalpli, diğeri ise tembel ve bencildi. Bir gün, tembel kardeş, çalışkan kardeşin tüm işlerini onun üstüne yıkıp, kendisi ise tüm gün uyuyordu.

Çalışkan kardeş, bir süre sonra bu durumdan bıktı ve tembel kardeşine bir ders vermeye karar verdi. Bir gün, çalışkan kardeş, tembel kardeşinin en sevdiği yemeklerden birini pişirdi ve önüne koydu. Tembel kardeş, yemeği gördüğü anda ağzı sulanmaya başladı ve hemen yemeğe başladı.

Fakat, yemeğin içinde bir tuhaflık vardı. Çalışkan kardeş, yemeğin içine bir maymun kılı koymuştu. Tembel kardeş, maymun kılı yemeğin içinde görünce hemen korkmaya başladı ve yemekten vazgeçti.

Çalışkan kardeş, tembel kardeşine, "Bu sana bir ders olsun. Sen tembellik yapıyorsun ve ben de senin işlerini üstleniyorum. Ama artık yeter. Sen de çalışacaksın ve kendine yeteceksin," dedi.

Tembel kardeş, çalışkan kardeşin sözlerinden çok utanmıştı ve artık tembellik yapmayacağına söz verdi. O günden sonra, tembel kardeş çalışkan bir insan oldu ve kendi işlerini kendisi yaptı.

Masal bittiğinde, çocuklar alkış tuttular ve dedelerine teşekkür ettiler. Dede, çocuklara, "Her masalın bir öğretisi vardır. Bu masaldan da çalışkan olmanın ve tembellikten uzak durmanın önemini öğrenebilirsiniz," dedi.

Çocuklar, dedelerinin sözlerinden çok şey öğrendiler ve o geceyi masalların büyülü dünyasında geçirdiler.

Anahtar Kelimeler : Masalların,Anlatıldığı,GeceUzun,zamandır,beklenen,,soğuk,bir,kış,gecesi,sonunda,gelmişti.,Aile,üyeleri,,sıcak,şöminenin,etrafında,toplanmış,,masal,anlatma,sırası,bekliyorlardı.,En,yaşlı,..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar