Günlük Hayatımızda Kullandığımız Maddelerin Birbirinden Farklı Olmasının Nedeni Ne Olabilir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 25.07.2020 tarih ve 00:12 saatinde Kimya kategorisine yazıldı. Günlük Hayatımızda Kullandığımız Maddelerin Birbirinden Farklı Olmasının Nedeni Ne Olabilir?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Kimya, madde ve maddelerin iç yapısı ile muhit ilişkisini inceleyen bilim dalıdır. Günlük yaşamımızda oldukça sayıda madde kullanmaktayız. Her maddenin kullanım alanı ve içinde ne olduğu birbirinden farklıdır. Günlük hayatımızda kullandığımız maddelerin birbirinden değişik olmasının sebebi aslen tamamen bu sebepten kaynaklıdır. Günlük hayatımızdan örnekler verecek olursak; ev temizliği yaparken değişik maddeler, vücut temizliği yaparken değişik maddeler kullanmaktayız. Yani ev temizliğinde çamaşır suyu kullanırken, vücut temizliği yaparken sabun kullanıyoruz. Çünkü vücudumuzun kimyasına çamaşır suyu zarar verirken sabun daha uyumludur ve zarar vermez. Kimyasal açıdan bakmış olduğunuzda her iki madde de bazdır ama içeriğindeki bileşenler nedeniyle kullanım alanları farklıdır. Bu ancak günlük hayatımızdan küçük bir örnektir. Çevrenizi gözlemlediğinizde her maddeyi değişik bir alanda alanda kullandığımızı rahatlıkla görebilirsiniz.Kısaca açıklamak gerekirse; günlük hayatımızda kullandığımız maddelerin birbirinden değişik olmasının sebebi yaşam standartlarımızın devamı içindir. Sağlıklı ve ergonomik bir ömür sürdürebilmemiz adına, kimyanın doğru ve yerinde kullanılması gerekmektedir. Bu yüzden de her alan için değişik maddeler kullanılması gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler : Kimya,,madde,ve,maddelerin,iç,yapısı,ilemuhitilişkisini,inceleyen,bilim,dalıdır.,Günlük,yaşamımızdaoldukçasayıda,madde,kullanmaktayız.,Her,maddenin,k..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar