30 yaşındayım - başka bir ülkeye taşınmaya ve her şeye en baştan başlamak için değer mi?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 15.12.2019 tarih ve 21:51 saatinde Kişisel gelişim kategorisine yazıldı. 30 yaşındayım - başka bir ülkeye taşınmaya ve her şeye en baştan başlamak için değer mi?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Altı yıldır büyük bir uluslararası danışmanlık şirketinde çalışıyorum ve yaklaşık bir yıl önce bu işten alabildiğim her şeyi aldığımı fark ettim ve gelişme durdu. Paris’e taşınmak için bir fikrim var, beni kendi şirketimin yerel şubesine tavsiye edebilecek yerli insanlar buldum. Şu an her gün altı aydır dili öğreniyorum ama seviye hala zayıf. Ve panik ve korku aniden beni ele geçirdi ... Bir Rus ortağın desteğini almam gerekiyor ve sürekli kaçmaya çalışıyor: zayıf bir dilin olduğunu ve burada da bana ihtiyacı olduğunu söylüyorlar, çünkü benim için birçok proje var. Korkuyorum: Görünüşe göre beni almayacaklar, ama beni alırlarsa yerel ve müşterilerle iletişim kuramayacağım. Ben bir liderim, iş çok kapsamlı bir iletişim içerir. Diğer bir seçenek ise indirgenecekleri. Arkadaşlarım: Rusya'da kendini iyi hissediyorsun. Başarılısın, neden bir yere git, başka bir ülkede kimse olmayacak. Ama ruh parçalanmış, kendimi neden anlamıyorum ... 30'da başlamak için çok geç olmadığını mı düşünüyorsun? Korkulardan nasıl kurtulurum? Yoksa onları dinlemeye ve denemeye değmez mi? Altı ay önce kocasını boşadı.

Tatyana, 30 yaşındayım

İsteklerine güvenmen gerektiğine inanıyorum. Bu senin hayatın ve sadece sen yaşıyorsun, bir ortak, meslektaş veya arkadaş değil. Yeni bir şey denemek için ne zaman? Otuz yıl iyi bir yaş. Özellikle de yeni boşandığını düşünüyor. Bu yeni bir başlangıç ​​olacak.

Elbette, hareketle ilgili risklerin farkında olmalısınız, ancak bu sizi durdurmaları gerektiği anlamına gelmez. Her zaman riskler vardır. Evet, yabancı bir ülkede yaşam şekli farklı olacak, diğer sosyal norm ve kurallara alışmaya ve bunlara adapte olmaya ihtiyaç duyacaksınız. Sosyokültürel adaptasyon başlangıçta sözde kültürel şoka neden olabilir, gerginlik oluşabilir.

İlk başta, bir şekilde bir kayıp duygusu (statü, arkadaşlar, memleket), bir şekilde - yeni bir kültürün reddedilmesi, rol yapısındaki bir başarısızlık (roller, beklentiler), öz tanımlamanın değişmesi olabilir. Ancak bütün bunlar ele alınabilir. Sonuçta, başka olumlu değişiklikler olacak.

Siz özgür bir insansınız ve her zaman geri dönerek değerli bir deneyim kazanabilirsiniz. Aksi halde, korktuğunuz ve kendiniz dışındaki herkesi dinlediğiniz için pişmanlık duyma ihtimaliniz vardır. Kendine güven. Cheryl Sandberg “Harekete Geçmekten Korkma” adlı kitapta yazdığı gibi, bir işe girerken, onun için ne kadar uygun olduğunuzu düşünmeyin. Mükemmel insanlar yok. Öncelikle şansı yakalamanız ve sonra kendiniz için mükemmel hale getirmeniz gerekir - ama bunun tersi olmaz.

Anahtar Kelimeler : Altı,yıldır,büyük,bir,uluslararası,danışmanlık,şirketinde,çalışıyorum,ve,yaklaşık,bir,yıl,önce,bu,işten,alabildiğim,her,şeyi,aldı..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar