Birincisine dönmek için 7 adım

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 29.12.2019 tarih ve 20:17 saatinde Kişisel gelişim kategorisine yazıldı. Birincisine dönmek için 7 adım

makale içerik

Birincisine dönmek için 7 adım
Kısa Linki Kopyala

Avantaj ve dezavantajları uzun süredir tarttınız ve hala eski ilişkinin sizin için pahalı olduğu ve vazgeçmeye hazır olmadığınız sonucuna vardınız.

Ancak, ikinci girişim birinciyle aynı şekilde sona ermemek için, sonunda yeniden birleşmeye karar vermeden önce birkaç adım atmaya değer.

ADIM 1: İLK ADIM GERİ! 

Kişisel gelişim koçu Leipzig'den Frederic Dittmar, bu tavsiyenin biraz garip gelebileceğini gösteriyor. Sonuçta, onunla tekrar uğraşmak ister misin? O zaman önce belirli bir mesafeyi hareket ettirmelisiniz. Ve bu gerçekten iyi bir fikir - birkaç nedenden dolayı. Ayrıldıktan sonra, özellikle ilk başta, genellikle duygusal olarak dengesiz bir durumdayız.

Farklı ve bazen birbiriyle çelişen duygular, kelimenin tam anlamıyla bizi içeriden havaya uçurur. Net düşünmeyi domine eder ve önlerler. Öfke, korku, acı, reddetme, yalnızlık, kızgınlık, özgürlükten öfori ... İlk dürtü - her şeyi hızla normale döndürmek - dürtüselliği ve dolayısıyla pervasızlığı nedeniyle tehlikeli olabilir.

Kendinizi bundan koruyun, her şey sakinleşene kadar bekleyin. İlk başta, eski bir ortağın özlemi çok büyük, ama - dürüst olalım! - bazen alışkanlıktan doğar. Bu duygu zamanla zayıflar ve zayıflar. Tamamen kaybolana kadar. Ve bir kez yüzünü hatırlamaya çalıştığınızda ... yapamazsınız.

Ayrıldıktan sonra en önemli şey ilişkinize geri dönmektir. Tamamen kendinize odaklanmanız gerekir. Bu en iyi şekilde bilinçli olarak geri adım attığımızda ve duruma yandan baktığımızda yapılır. Böylece iç dengeye dönüyoruz. Ve ona ulaştığımızda, gerçekten ne istediğimizi anlıyoruz.

“İlişkide neyin yanlış gittiğini anlayacaksınız. Yaptığımız hatalar ne olursa olsun, bir denge durumunda, gelecekte onları nasıl önleyeceğinizi anlayabilirsiniz ”diyor Frederick Dittmar. - Sürekli olarak “burnun önünde” olmadığında bunları anlamak daha kolaydır. Bu nedenle, lütfen zamanı kaçırmaktan, uzaklaşmaktan korkmayın, kaybolmayacak - aksine! Artık eski partneriniz için duygularınız olmadığını görebilirsiniz. Birçoğunun çok erken dönmeye çalıştığını sürekli gözlemliyorum. Ve hepsinden önemlisi, çünkü bilinçsiz bir yalnızlık korkusu var. "

Tekrar denemek için en iyi neden değil: bu durumda başarı şansı çok, çok düşük.

ADIM 2: ONUNLA İLETİŞİME GEÇİN 

Temas sadece iç denge geri yüklendikten ve artık hiçbir şey için onu suçlamadığınızda buna değer. Kızgınlık hala size işkence ediyorsa 1. adıma dönün. Aksi takdirde, ilk haber borsası sizi tamamen rahatsız edecektir. Ayrıca, eski bir eşin peşinden koşarak kendinizi duygusal olarak bağımlı, ona yapışan bir tehlike de vardır.

Ve bu ne yazık ki çekiciliğinize katkıda bulunmuyor. Kendinizi iyi hissettiğinizde duygusal denge anını bekleyin. Ona bir mektup (3. adımda onun hakkında) veya haberciye bir mesaj yazın. Bir cevap bekleyin. Sonra bir konuşma başlatmayı deneyin. Ve bir toplantı başlatın.

Eğer hiçbir şekilde tepki göstermezse, bu da çok açık bir cevaptır. Bir diğeri bize onunla ilgilenmediğini gösteriyor. Lütfen seçimine saygı gösterin. Toplantı size garip geliyorsa aynı şey söylenebilir. Yani, fantezilerinizde çizdiğiniz kimya aslında yok. Bu durumda, her iki taraftan da saygı duymaya değer olan dağılmak daha iyidir.

Birincisine dönmek için 7 adım

ADIM 3. KONUŞMAK ZORSA BİR MEKTUP YAZIN 

İlki ile yeniden bir araya gelmek isteyen birçok kişi için, en büyük engel yenilenen temastır. Özellikle uzun bir ayrılık ve iletişim eksikliğinden sonra. Çoğu kişi “Seni özledim”, “Seni seviyorum” veya “sensiz yapamam” yazmanın ve tekrar tekrar tekrarlamanın yeterli olduğunu düşünüyor. Ama aslında, bunun bir faydası yok.

Zayıf ve muhtaç olana geri dönmek isteyen var mı? İlişkiyi analiz etmemiz, boşluğun neden oluştuğunu öğrenmemiz gerekecek. Şu anda, duygularınızla ilgili değil - onları biliyorsunuz ve bu yüzden size çok yardımcı olmadı. Bu nedenle, stratejiyi değiştirin.

“Gerçek bir toplantıda kafamız karışabilir veya doğru kelimeleri seçmeyebiliriz. Bir mektupla, ne yazmak istediğinizi düşünmek, düşüncelerinizi düzenlemek için en az iki ila üç gününüz vardır. Böylece, sadece hatalardan kaçınmakla kalmayacak, mesajınız daha da etkili olacaktır. Dikkat: mektup yüz SMS değildir. Bir mektup, doğrulanmış tam bir metindir ”dedi.

Mükemmel bir mektup neye benziyor? Herkese ve herkese uyan bir mektup yok. Sonuçta, koşullar farklı. Böylece, mesaj ne kadar kişisel olursa o kadar iyidir.

  • Yazmak ve göndermek için zaman ayırın. Metni düşünün.
  • Zevk birkaç gün boyunca uzatın.
  • Aklınıza gelenleri yazın, bir yerde okuduklarınızı veya akıllı birinin söylediğini yazmayın. Bırak kalbin konuşsun.
  • Her zaman açık ve dürüst olun, mükemmel “kendiniz değil” olmaya çalışmayın, aksi takdirde eski kurnaz taktikleri hızla ortaya çıkaracak ve hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Onu neden unutmak istemediğinizi yazabilirsiniz. Paylaşılan bir hikayenin hangi sayfalarına değer veriyorsunuz? Onunla ilgili hangi özellikleri seviyorsunuz? Neden sana özel? Ve gelecek için arzularınız, hedefleriniz ve umutlarınız nelerdir. İlk kez yapılan hataları kırmak, tanımak ve analiz etmek için ağır bir karar vermek de önemlidir.

Böylece, her şeyi dikkatlice değerlendirdiğinizi ve yakında pişman olacağınız dürtüye kurban gitmediğinizi anlayacaktır. Bu sefer gerçekten her şeyi doğru yapmasını istediğiniz şey. Kırılganlığınızı göstermekten korkmayın: samimiyet sadece elinizin altında.

ADIM 4. KONUŞMANIN TADINI ÇIKARIN. 

İyi misin Üçüncü, dördüncü toplantıdan sonra bile mi? Birbirinizle eğleniyor musunuz, birbirinizin varlığında kendinizi rahat hissediyor musunuz? Birbirinize güveniyor musunuz? Ama lütfen acele etmeyin. Olayları zorlamayın. Belirli bir zamanda, örneğin her Çarşamba akşamı saat 19'da buluşmak en iyisidir.

Önce konuşabilir, sonra yürüyüşe çıkabilirsin. Haftada bir saat olsun, ancak iş postası, SMS, arkadaşlar olmadan sadece ikinize ait olacak. Birbirinizin duygusal yaşamına katıldığınız bir zaman olsun. Ve sizi bir araya getirecek. Birbirinizle konuşun. Bu şimdi özellikle önemlidir.

Doğrudan konuşun, ancak aranızda neyin yanlış gittiğine dair taktikseldir - olumsuz duygular biriktirmeyin

Koç, “İlişkileri düzeltmek söz konusu olduğunda, konuşmaya çok, çok sık tavsiye edilir” diyor. “Ama bunun bir nedeni var - bir başkasıyla açık ve dürüst iletişim yine samimiyet ve güven yaratıyor.” Bu durumda bu ne anlama geliyor? Ayrılık sırasında ikiniz hakkında öğrendiklerinizi önceden paylaşmak en iyisidir. Bana hem ilişkilerden hem de bir ortaktan gelecekte ne istediğinizi söyleyin.

Doğrudan konuşun, ancak aynı zamanda aranızda neyin yanlış gittiğine dokunarak - olumsuz duygular biriktirmeyin. Geçmiş hatalar hakkında konuşun. Bu, olgunluğu, içgörüleri ve her şeyi düşündüğünüzü ve başka türlü yapmaya hazır olduğunuzu gösterir.

ADIM 5: ESKİ KARGO OLMADIĞINDAN EMİN OLUN 

Eşini gerçekten affettin mi? Bir şey kesindir: şikayetler ve açık hesaplar varsa, baştan başlamak çok sorunludur. Dahası, bazı hakaretlerin en uygunsuz anda aklınıza gelme tehlikesi harika. Bu nedenle, kendinize aşağıdaki soruları sormalısınız:

  • Geçmişimizden hangi yaralanmalar hala benim için acı veriyor?
  • Onları kendim bitirmek için ne yapmam gerekiyor?
  • Başka biri bunun için ne yapabilir?
  • Birlikte ne yapılabilir? Yakınlarda oturun ve bunu başarmak için bir plan geliştirin.

ADIM 6: KENDİNİZE DİKKAT EDİN VE BİRLİKTE ZAMAN GEÇİRİN 

İlişkilerin yeniden başlamasının ilk döneminde kendinize ve ilgi alanlarınıza dikkat etmek özellikle önemlidir. Ama ondan sonra. Çünkü her birimizin hem yakınlığa hem de mesafeye ihtiyacı var. Bu her zaman çiftler halinde farklı şekillerde ifade edilir: biri daha fazla toplam zamana ihtiyaç duyar, diğeri daha az.

Hangi önlemin her ikiniz için de ideal olduğunu görün. Birçoğumuz için, kendi hobilerimiz ve aktivitelerimiz, kendimizle yalnız kalmak, ilişkiler de dahil olmak üzere gerekli bir kaynaktır. Ortak bir işiniz olduğundan emin olun. Örneğin, dans. Veya her cumartesi gecesi birbirinizi yemeğe davet edin. İkinizin de eğlenceli ve keyif alacağı bir etkinlik arayın.

7. ADIM. İYİ DURUMDA OLUN! 

Ve tekrar buradasın. İyi durumda kalın, rahatlamayın, şimdi her şey yolunda: o benden hiçbir yere gitmeyecek. İlişkilerin yenilenmesi sabır, disiplin ve hatta dayanıklılık gerektirir.

“Lütfen ilişkilerin biraz çalışma gerektireceğini unutmayın. Özellikle mutlu yaşamak istiyorsanız, ”diye açıklıyor Frederick Dittmar. - Ve evet, zor anlar olacak. Ama birlikte gülerseniz, el ele tutuşursanız, ilişkiden mutlu ve memnun kalırsanız, çabalarınız boşa gitmez. Çünkü karşılığında sıcaklık, dikkat, özen ve sevgi alacaksınız. Ve çok ciddi ve inatçı olma: mizah, ilişkiler kurmak için büyük bir yardımcıdır. ”

Anahtar Kelimeler : Avantaj,ve,dezavantajları,uzun,süredir,tarttınız,ve,hala,eski,ilişkinin,sizin,için,pahalı,olduğu,ve,vazgeçmeye,hazır,olmadığınız,sonucuna,vardınız.

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar