Güçlü ve bağımsız bağımlılıklar: Başarıyı önleyen 7 alışkanlık

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 16.12.2019 tarih ve 23:26 saatinde Kişisel gelişim kategorisine yazıldı. Güçlü ve bağımsız bağımlılıklar: Başarıyı önleyen 7 alışkanlık

makale içerik

Güçlü ve bağımsız bağımlılıklar: Başarıyı önleyen 7 alışkanlık
Kısa Linki Kopyala

Kaderinizin efendisisiniz, her şey kontrolünüz altında, günde yirmi dört saat ve haftada yedi gün çalışıyorsunuz.

Ama nedense, ne kadar uğraşırsanız deneyin bir adım atamazsınız. Belki de, farkında olmadan, kendi bağımsızlığınızın ve çalışkanlığınızın kurbanı olmuşsunuzdur?

Kimse mükemmel değildir: herkesin zaman zaman müdahale eden kendi zayıf yönleri veya alışkanlıkları vardır. Ancak gerçek liderler onları görebilir, tanıyabilir ve en önemlisi onlardan kurtulabilir. Değişim yeteneği, güçlü ve başarılı kaderdir. Daha fazlasını elde etmek için düzeltebileceğiniz birkaç hata.

SADECE KENDİNİZE GÜVENİN VE NASIL SORACAĞINIZI BİLMİYOR 

Güçlü, bağımsız insanların her şeyi kendi başlarına başarması ve asla birinden yardım istememesi gerektiğini düşünmeye alışkınız. Bununla birlikte, yaşamın zor ya da kilit anlarında birçok güçlü, yetenekli ve başarılı kadının sıradan talepleri ile yardım edildi. Tabii ki, sadece kadınlar yardım istemez.

Görüşmelerden birinde Steve Jobs, 12 yaşında telefon rehberinde bulduğu Bill Hewlett'i nasıl aradığını ve “Merhaba! Ben Steve Jobs, 12 yaşındayım ve bir frekans sayacı alıyorum. Benimle paylaşabileceğin herhangi bir detayın olup olmadığını öğrenmek istedim. ” Hewlett genç adamla yirmi dakika konuştu ve sonra sadece ayrıntılar değil, aynı zamanda yaz için Hewlett Packard'da bir iş verdi.

Ve daha sonra Jobs'ın kabul ettiği gibi, defalarca birinden yardım istedi - ve hiç kimse reddetmedi. Ve insanlar ona döndüğünde, onlara yardım etmek için bütün hayatını denedi. Talep, en sık unuttuğumuz en etkili ve evrensel başarı kurallarından biridir.

Yardım aramaya cesaret edemiyoruz, olasılıklarımızı sınırlıyoruz. Herkes bazen desteğe, paraya, iş için yardıma ihtiyaç duyar. Kendi başınıza baş edebilir, kendinizi tüketebilir ve yakabilirsiniz ya da sorabilirsiniz - ve bunlar size kesinlikle yardımcı olacaktır.

"DİZGİNLERİ" NASIL BIRAKACAĞIMI BİLMİYORUM 

Günümüzde, çoğu kez kontrollerden vazgeçmeye ve görevlerini ekibine devretmeye hazır olmayan üst düzey yöneticiler vardır. Ve sonunda, bağımsız ve kendi kendine yeterli profesyonelleri “düzenlemek” yerine, kendileri hem finansör, satış, hem de eylül, stratejist ve pazarlamacı olan bir sistem yaratırlar.

Ve en iyi ekipleri yüksek performansla karşımıza çıkıyor. 21. yüzyılın iş düşünürü Jim Collins'in önerisiyle, bu modele "Bin Asistanlı Genius" deniyor. Bununla birlikte, böyle bir model iyi çalışmaz ve işinizin büyümesini önler.

Jim Collins şöyle diyor: “Gemideki doğru insanlara sahipseniz, ilke olarak motivasyon ve yönetim sorunu kendiliğinden ortadan kalkar. Doğru kişilerin acil rehberlik veya teşviklere ihtiyacı yoktur. İstisnai sonuçlar elde etmek ve harika bir şey yaratmaya katılmak için içsel bir istek duydukları için kendi kendine motivasyonları var. ” Onlara işe alındıkları işi yapmalarını emanet edin.

KİŞİLERİNİZDE ÇALIŞMA 

Başarılı insanların kendi türleriyle iletişim kurmaları ve daha başarılı olanlarla daha iyi iletişim kurmaları gerekir. Ne de olsa, ilke basittir: birlikte zaman geçirdikleriniz haline gelirsiniz. Ünlü yöneticilerle ilişkiler kurar. Üst düzey yöneticilerin çoğu, büyüdükleri sektördeki meslektaşlarının (finans, pazarlama, satış) iyi farkındadır, ancak iletişim ağları, çok fazla şey öğrenebilecekleri, daha deneyimli başka kişiler içermez.

Performansınızı gerçekten geliştirmek istiyorsanız, olağanüstü bir lider gibi davranın. Neredeyse herkesin kendi iletişim ağı üzerinden uygulayabildiklerini biliyorlar. Gelecekte elde etmek istediklerinizi zaten başarmış olan insanlarla kuşatın. Onlarla olan yakın ilişki, güçlü bir rekabet avantajı ve gelişiminizin hızlandırıcısıdır.

Güçlü ve bağımsız hatalar: gerçekten başarılı olmanızı engelleyen şey nedir

YAVAŞLAYAMAZ 

Birçok başarılı insan süper verimliliğinin tuzağına düşüyor: bütün günlerini planlamaya çok alışıklar ve takvim altı ay boyunca kesinlikle hiçbir şey yapamayacakları toplantılar ve önemli etkinlikler içeriyor. İşe ya da önemli görevlere harcanan her zaman, kayıp olarak algılanır.

Bu, bir insanın giderek daha fazla hızlanmasına ve bunun sonucunda çılgınca bir ritmin içinde yaşamasına neden olmaktadır. Ve pek çok insan yaşıyor: Mesela Elon Musk, haftada 120 saat çalışıyor, haftasonu hiç gelmiyor ve bazen fabrikadan yeni döndüğü gecenin üçünde yarısı Twitter'da yazıyor. Ve 47. doğum gününü işte geçirdi.

Psikologlar oybirliği ile: sonsuza dek böyle yaşayamazsın. Çılgınca çalışma ritmini er ya da geç yavaşlatmamak, yanma, yaratıcı yeteneklerde ve apatide bir azalmaya yol açar. Sürekli olarak yüksek hızlarda yaşamak zararlıdır. Dünyadan geribildirim almayı başarabilmek ve kendinizi dinleyebilmek için durabilmek önemlidir.

Sadece hiçbir şey yapmamayı öğrenmek ve en önemlisi, zaman kaybetmiş görünmek, görünüşte boşa gitmek. Bundan aciz olanlar genellikle gerçekten derin bir şey yaratamazlar.

PİLLERİN NASIL ŞARJ EDİLECEĞİNİ BİLMİYORUM 

Pek çok iş adamı çok çalışıyor ve düzgün şekilde nasıl şarj edileceğini bilmiyorsanız, çok çabuk yanabilirsiniz. Bir liderin işi akıyor. Sadece şirketin geleceği hakkında sürekli düşünmek zorunda değil, aynı zamanda takım için bir model olmak, çalışanları kutunun dışında düşünmeye teşvik etmek, her gün düzinelerce insanla iletişim kurmak, “kara kuğu” için hazırlıklı olmak, yani beklenmedik olayları tahmin etmek zor.

Şarj etmenize ve iyi dinlenmenize yardımcı olacak beş büyük küme vardır. Aileniz ve sevdiklerinizle zaman geçirebilir, spor oynayabilir, masaj yaptırabilir, yansıma için zaman bulabilir, manevi ve estetik gelişime katılabilirsiniz.

Bu kümeler hem ayrı ayrı hem de kombinasyon halinde kullanılabilir. Tüm seçkin insanlar, fiziksel ve duygusal enerjilerini tamamen eski haline getirmek için düzenli olarak işten dikkatlerini dağıtmalarına yardım eden bir sisteme sahiptir. Yollarını bul ve onları kullanmayı unutma.

DAYAK YOLU ALIŞMIŞ 

Pek çok insan bu ilkeye göre yaşar: neden işe yarıyor? Neden zaten görünüşte iyi olanı değiştirdi? Ancak zaman geçiyor ve yeni çözümler gerekiyor. Her zaman olduğu gibi davranma alışkanlığı, iş dünyasının çöküşüne bile yol açabilir.

Şimdi dünya muazzam bir hızla değişiyor ve onunla değişebilmelisiniz. İş devleri, farklı vizyon ve yeni teknolojilere sahip yeni küçük şirketler nedeniyle birkaç yıl içinde liderliğini kaybedebilir. Bu nedenle, başarılı bir liderin görevi sürekli olarak sürekli ilerlemek, değişmek, gelişmek.

BAŞARIYA BAĞLI 

Bu alışkanlık, mükemmeliyetçilerin karakteristiğidir: en iyisini vermek için% 200 her şeyi yapmaya alışmışlardır. Genellikle bu, aşırı özgüvene yol açar: Her şeyi mükemmel yaparım, bu da her şeyin benim için işe yarayacağı anlamına gelir. Ancak sorun şudur ki böyle çalışmaz: elbette, zor iş karşılığını verir, ancak kendinize hata yapma fırsatı vermek çok önemlidir.

Mükemmeliyetçilerin sorunu, herhangi bir darbeyle, böyle bir kişinin iyileşmesinin çok zor olduğudur: başarısızlık, depresyona girecek kadar rahatsız edicidir. Kendinizi başarılarınızla özdeşleştirmemelisiniz. Kendine% 100 etkili olma ve bazen hata yapma fırsatı verin - çünkü hatalar genellikle kendini sallamaya, bakış açısını değiştirmeye ve daha da iyi olmaya yardımcı olur.

Bu arada, dünyanın en başarılı girişimcilerinden biri olarak adlandırılan Amazon CEO'su Jeff Bezos'tan bir örnek alın. 2014 röportajında ​​hatalarının milyarlarca dolara mal olduğunu itiraf etti. “Kalın bahisler yapmak istiyorsanız denemelisiniz. Bu durumda hiç kimse, deneyin başarılı olup olmayacağını veya başarısız olacağını önceden bilemez. Ancak birkaç büyük başarı düzinelerce hatayı telafi edebilir. ”

Anahtar Kelimeler : Kaderinizin,efendisisiniz,,her,şey,kontrolünüz,altında,,günde,yirmi,dört,saat,ve,haftada,yedi,gün,çalışıyorsunuz.,

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar