Her şey olması gerektiği gibi: hayatınız tek gerçek senaryodur

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 29.12.2019 tarih ve 22:03 saatinde Kişisel gelişim kategorisine yazıldı. Her şey olması gerektiği gibi: hayatınız tek gerçek senaryodur

makale içerik

Her şey olması gerektiği gibi: hayatınız tek gerçek senaryodur
Kısa Linki Kopyala

Ne sıklıkta ıssız yaşamlar yaşıyoruz, düşünüyoruz: farklı davranırsam ne olur?

Bu tür düşünceler neden zararlıdır ve bize hiç gelmeyen olaylar için endişelenmeye değer mi?

Ne olsaydı? ..” Bu soruyu kaç kez kendimize sorduk? Açıkçası buna değdiğinden daha sık. Aynı anda birkaç karar vermek zorunda kalıyoruz, ancak doğruluklarından şüphe duyuyoruz. Hata yapmamak için, böyle bir anda acele etmemek, kendinize ihtiyacınız olduğu kadar zaman yansıtmanıza izin vermek daha iyidir. Sonuçta, şu anda bize olan tek olası senaryo.

SEÇİN, DOĞRU KARAR DAİMA BİRDİR 

Sık sık seçmeliyiz: örneğin, kime çalışmaya gideceğimizi, ne tür işleri sevdiğimizi, tatile nereye gideceğimizi. Belli bir noktada, nafile görünen bir seçeneği atarız. Gelecekteki sonuçları değerlendirerek neyin önemli olup neyin olmadığını düşünüyoruz.

Bir gün zaten bir karar verdiysek ve belirli bir yoldan geçtiysek, artık kendimize sormaya gerek kalmaz: “Ne olursa ne olur? ..” Bu soruyu kendimize sorarak kendi hayatlarımızı yaşamaya başlarız. Dahası, böyle bir felsefi akıl yürütme, karardan pişman olmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle, her zaman sizi en azından biraz daha mutlu edecek bir şey seçin, her zaman sadece tek bir doğru yol olduğunu unutmayın.

Bir şeyin yanlış gittiğini kabul etme yeteneği duygusal gelişimin bir işaretidir

Seçim korkusunu hissetmek normaldir, ancak bu korku müdahale etmemelidir. Bize ne olursa olsun, çalıştığımız ruh hali büyük bir rol oynar. Hayallerimizin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine ve sonuçtan memnuniyet duyup duymadığımız konusundaki istek, yanılsama ve kararlarımıza bağlıdır.

DAVANIN EFENDİLERİ DEĞİLİZ 

Bazen hayatımızda çok şey şartlara bağlıdır. Gerçekte yanlış zamanda yanlış yerde olsak da, olanlardan sorumlu hissediyoruz.

Bazı şeyler bize bağlı değildir, hadi onlara rastgele veya kader diyelim. Unutmayın, her zaman her zaman sorumlu olamayız. Gelecek hakkında hayal kurma hakkımız var, ama bunun gerçekte ne olacağını bilmiyoruz. Tahminimiz sadece bir seçenektir.

Şu anda olan, özellikle koşullar bize bağlı olmadığında, olayların tek olası gelişmesidir. Uygun olmayanı değiştirmek bizim gücümüzdedir, ancak değişikliklerin yol açacağı budur, asla kesin olarak bilemezsiniz.

SANA NE OLDU SENİN HAYATIN 

Bir yandan, ne almak istediğimizi düşünmek, diğer yandan, her şeyin arzularımıza ve ihtiyaçlarımıza karşılık gelmeyebileceğini anlamak önemlidir. Çevremizde değiştirebileceğimiz bir şey - ve bu sadece yaşamın sunduklarına katlanmaktan daha iyidir.

Bazen geriye bakmak ve içindeki bir şeyi memnuniyetle değiştireceğimizi kabul etmek yararlı olabilir. Bunda yanlış bir şey yok, sadece kendi hatalarını kabul etme yeteneğini kanıtlıyor. Farklı davranabileceğimizin farkındayız.

Bir şeyin yanlış gittiğini kabul etme yeteneği duygusal gelişimin bir işaretidir. Her zaman biraz ileriye bakmaya çalışın ve hatalarınızı kabul edemediğinizde: size olan şey hayatınızdır. Böyle bir felsefe bizi hayal ettiğimiz mutluluğa yaklaştırmaya yardımcı olacaktır.

Anahtar Kelimeler : Ne,sıklıkta,ıssız,yaşamlar,yaşıyoruz,,düşünüyoruz:,farklı,davranırsam,ne,olur?,

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar