Interleaving: İki kat daha hızlı nasıl öğrenilir

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 29.12.2019 tarih ve 21:14 saatinde Kişisel gelişim kategorisine yazıldı. Interleaving: İki kat daha hızlı nasıl öğrenilir

makale içerik

Interleaving: İki kat daha hızlı nasıl öğrenilir
Kısa Linki Kopyala

Bir eylemi tekrarlamanın bir beceri öğrenmenin en iyi yolu olduğunu düşünmeye alışkınız.

Girişimci Elle Kaplan, serpiştirme yöntemini kullanarak antrenmanlarınızı nasıl optimize edeceğinizi anlatıyor.

Yöntemin özü, birkaç becerinin aynı anda öğretilmesidir. Örneğin, aynı banjo dizesini çalmayı öğrenmek yerine, tüm dizeleri öğrenirsiniz. Öğrenme sürecinde, alınan bilgilere odaklanırsınız ve sonuç olarak uzun süreli bellekte saklanır. Geleneksel öğrenmede (tekrar) kısa süreli bellek bulunur. Bu nedenle, sınavlar için öğrenilen her şey geçtikten sonra hızla unutulur.

Aşağıda, öğrenme sürecinin etkili olmasına yardımcı olmak için serpiştirmeyi kullanmayla ilgili bazı pratik ipuçları verilmiştir.

Birden fazla beceriyi aynı anda eğitin

Yöntem beyzbol takımının eğitiminde test edilmiştir. İlk grup geleneksel şekilde eğitilmiş, otomatizme, ilk önce, sonra ikinci ve sonraki teknikleri getirmiştir. İkinci grup değişik stroklar uyguladı. Altı hafta sonra birinci grubun gelişimi% 24.8 iken, ikinci grubun gelişimi% 56.7 arttı.

Interleaving, incelenen materyali uzun süre hatırlamanıza izin verdiği için inceleme döneminde etkilidir

Serpiştirme sadece daha etkili beceri ustalığına değil, aynı zamanda hızlı tepki ve esnekliğe de katkıda bulunur. Fark, birincisi bir vuruşu yerine getiren boksörler örneğiyle temsil edilebilir ve ikincisi tartışmada, yani çeşitli savaş seçeneklerine hazırdır.

Önceden planlayın

Öğrenme sürecinin doğru organizasyonu önemlidir. Hangi becerileri eğitmeyi planladığınızı önceden düşünün, böylece eğitim daha sonra ne yapacağınızı düşünmeksizin hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bacak kaslarınızı eğitmeye dikkat edecek misiniz? Tekrar ve yaklaşım sayısı ile ilgili alıştırmaların bir listesini yapın.

Temel konulara dön

Yeni bir beceri üzerinde çalıştığınızda, eskileri zayıflar ve unutulur. Öncekine dönmek yöntemin özelliklerinden biridir. Bu yaklaşım beyin işlevini geliştirir ve uzun süreli belleği eğitir. Tekrarlamanın ek bir yararı, beynin geri kalanıdır. Zaman zaman ara vermeye ihtiyacı var. Genel olarak, düzenli tekrar, fiziksel ve entelektüel aktivite unsurlarının uzun süreli ezberlenmesine katkıda bulunur.

Serpiştirme yöntemi, malzemeyi uzun süre hatırlamanızı sağlar. Georgia Üniversitesi takımında bir futbol koçu Vince Dooley, bunu eğitim sürecine başarıyla uyguluyor.

Başarıları takip edin

Serpiştirmenin geleneksel teknik gibi hızlı sonuçlar vermediğini görürseniz, yalnız değilsiniz. Öğrencilerin% 80'i geleneksel tarzın dönem boyunca daha iyi çalışmalarına yardımcı olduğuna inanmaktadır. Ancak inceleme döneminde, bu yöntemin etkili olduğu ortaya çıkıyor, çünkü uzun süre incelenen materyali hatırlamanıza izin veriyor.

Konfor alanınızdan çıkın.

Tekrarlayan ödevlere sahip geleneksel öğretim yöntemi, huzur içinde çalışmayı mümkün kılar. Yoğunluğu ve çeşitli egzersizler, görevler ve beceriler ile araya girmek çok rahat değildir. Görevi ilk kez başarıyla tamamlamak her zaman kolay değildir, bazen başarısızlıklar ve geri adım atmak mümkündür, ancak bu tür bir eğitim daha etkilidir ve farkındalık öğretir.

Anahtar Kelimeler : Bir,eylemi,tekrarlamanın,bir,beceri,öğrenmenin,en,iyi,yolu,olduğunu,düşünmeye,alışkınız.

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar