İşyerinde verimliliği arttırmanın 12 yolu

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 16.12.2019 tarih ve 23:20 saatinde Kişisel gelişim kategorisine yazıldı. İşyerinde verimliliği arttırmanın 12 yolu

makale içerik

İşyerinde verimliliği arttırmanın 12 yolu
Kısa Linki Kopyala

Başarı parayla değil, mutlulukla ölçülür. Mutlu olduğumuzda, çevremizi olumlu yönde etkileriz.

Klinik psikolog Sherry Campbell diyor. Daha mutlu olmak için 12 yol sunar - ve dolayısıyla daha etkilidir.

Mutlu liderler, çalışanlara pozitif ve üretkenliği “bulaştıran” mutlu ekipler oluşturur. Bunun için böyle yaparlar.

1. Gülümse

Her iş gününe bir gülümsemeyle başlamak bu kadar basit mi ... değil mi? Yanlış ayağa kalkınca ne yapmalı? Kendinizi gülümsetin - gülecek bir şeyler bulun; stres düzeylerinin azaldığını ve motivasyonun arttığını hissedeceksiniz.

2. Dayanıklılığı göster

Başarıya giden yolda, zorluklarla karşı karşıyayız. Fakat problemler ve engeller dünyanın sonu değil, neler yapabileceğini ve neye değer verdiğini gösterme fırsatı. Zorluklarla yüzleşerek güçlenir, yeni beceriler ve bilgiler kazanırsınız, bu da başarı şansınızı arttırır.

3. Yasası

Başarı, mutluluk gibi, eylemlerimizin ürünüdür. Hareket ile çarpılan aspirasyon, yüksek verimlilik sağlar. Dolayısıyla, başarıya odaklanırsak ve sonuç üzerinde çok çalışırsak, er ya da geç başarılı ve mutlu oluruz.

4. İyimserliği yaymak

İyimserlik bilinçli bir seçimdir. Mutlu ve üretken olmak için, kendinizi en iyi şekilde ayarlamalısınız. Hayata iyimser bir bakış açısı stresi azaltır, enerji seviyelerini yükseltir, ilham verir ve umut verir.

5. Küçük sevinçleri takdir edin

Motivasyonunu ve ilhamını kaybetmemek için, basit şeylerden nasıl zevk alacağınızı öğrenmek önemlidir. Sevilen birinin sabah kucaklaması, meslektaşlarından övgü, iyi bir park yeri ve lezzetli kahve üretken kalmanıza yardımcı olur. Aldığımız şey için şükran duyarsak, hayat ve kariyer başarılı olur ve neşe getirir.

6. Başkalarına yardım et

Neşelenmenin etkili bir yolu, başkaları için iyi şeyler yapmaktır.

7. Yaptıklarını sev.

İnsanlar, istediklerini yaptıklarında en üretkendirler ve yapmak zorunda kaldıklarını değil. İş konusunda tutkulu olduğumuzda tutku haline gelir ve finansal ödül hoş bir katkı sağlar.

İşyerinde verimliliği arttırmanın 12 yolu

8. Güçlü bağlar oluşturun

Küçük bir grup insanla yakından bağlantılı olan, yüzeysel olarak birçok kişiyle iletişim kuran kişiden daha üretkendir. Ne kadar çok destek alırsak, o kadar daha enerjik ve kendimize güveniyoruz ve bu da verimliliği arttırıyor.

9. Dinlemeyi öğrenin

Bizim gibi olmayanları duymayı ve kabul etmeyi öğrenerek, daha akıllı, daha açık, daha akıllı hale geliriz.

10. Çevrimdışı sohbet et

Elektronik iletişimin uygun olmasına rağmen, mutlu insanlar kişisel iletişimi tercih ediyor. Çevrimdışı toplantılarda, başkalarıyla birleşik hissediyorlar ve daha üretken oluyorlar.

11. “Dijital diyet” i uygulayın

Telefon görüşmeleri genellikle stresi tetikler ve baskıyı arttırır ve bilgisayarda uzun süre çalışmak aşırı çalışmaya neden olur. Parlayan bilgisayar ekranından ve telefondan rahatlamanız gerekir.

12. Spor yapmak için içeri girin

Egzersiz, endişe, stres ve depresyon olasılığını azaltır. Egzersiz sırasında vücudun ürettiği hormonlar neşe hissi verir ve rahatlamanıza yardımcı olur. Yaşam tarzı ne kadar aktif olursa, o kadar iyi hisseder ve üretken olmak için daha fazla enerjimiz olur.

Anahtar Kelimeler : Başarı,parayla,değil,,mutlulukla,ölçülür.,Mutlu,olduğumuzda,,çevremizi,olumlu,yönde,etkileriz.,

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar