Kadınlığın özellikleri: Erkekleri nasıl ve ne tarafından korkutuyoruz?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 29.12.2019 tarih ve 19:01 saatinde Kişisel gelişim kategorisine yazıldı. Kadınlığın özellikleri: Erkekleri nasıl ve ne tarafından korkutuyoruz?

makale içerik

Kadınlığın özellikleri: Erkekleri nasıl ve ne tarafından korkutuyoruz?
İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Hangi kadın çekici kabul edilir? Kendine güvenen, kadınsı, seksi, yumuşak, anlayışlı, enerjik - modern kadın dergileri yüzlerce epithet söyleyebilir.

Ve genellikle gereksinimleri karşılamak için kendimize karşı çıkarız. Dönüşüm algılanamaz bir şekilde gerçekleşir ve çok hızlı bir şekilde davranmak alışkanlık haline gelir.

Kadınların ince, formda olmalarına, büyük göğüslere ve dar kalçalara gereksinimlerine yanıt olarak “vücut pozitif” hareketi ortaya çıktı. Biri tartışılabilir, ama gerçek şu ki: standartları karşılamayı sevenler var ve kutunun dışında yaşam tarzlarını, görünümlerini ve güzelliklerini savunmaya hazır kızlar var. Peki ya iç dünya?

Karakter özellikleri de standardizasyona tabidir: erkekler yanlarında kadınsı, hassas, ihale, aynı zamanda seksi ve kendine güvenen bayanlar görmek ister. Ve biz kızlar sık ​​sık iç ayarlarımızı "sıkmaya", kendimize karşı memnun olmaya hazırız. Seçtiğimiz nitelik için önemli olduğunu düşündüğümüz nitelikleri taklit etmek.

Bir ilişkinin başlangıcında bu gibi adımlar takdir edilebiliyorsa, uzun bir ilişkiyle başarısızlığın açık bir yoludur. Tüm hayatım boyunca maske takmak en rahat durum değildir ve erkekler hafife alınmamalıdır: er ya da geç herhangi bir iddia açık olur.

Bugün arkadaşlarda en sık gördüğümüz en belirgin iki “iyileştirme” hakkında konuşmak istiyorum ve belki de kendimizi onlara yakalarız. Ve taklit yerine gerçek özgüven ve kadınlık nasıl bulunur.

KADINLIK YERİNE APTALLIK VE ÇARESİZLİK 

Belki de kız arkadaşların arasında her zaman geç kalan, sürekli bir şeyler kaybeden, taksi tutamayan, taksi çağıramayan, soğuk ve topuklu ayakkabılar çeken bazı kızlar var ve her adımda tam anlamıyla erkeklerin yardımına ihtiyaçları var. Beyler için, böyle bir strateji, kural olarak, daha yakın olma, dikkat etme ve koruma arzusuna neden olur.

Çaresizlik sanatına mükemmel hakim olan bir arkadaşım, St.Petersburg aktrisim var. Onları, dikkat edilmesi gereken doğal kadınlık hissi ile değiştirdi ve bu yüzden - güzel, çekici, ama göz kamaştırıcı olan.

Partiyi birlikte bıraktıktan sonra, beklentilerin aksine, Moskova'da çok bilgili olduğunu, bir taksi çağırabildiğini, bunun oranlarını bildiğini ve mesafeyi ve seyahat süresini ayık bir şekilde tahmin ettiğini fark ettim. Direnemedim ve neden çocukların dolaysızlığını ve çaresizliğini taklit ettiğini sordum. Ve ne cevap verdiğini biliyor musun? "Alışkınım."

Hepimiz rol oynarız, ama aynı zamanda düzenli olarak gerçek Benliğe dönmemiz gerekir.

Sonuç olarak, bir zamanlar icat edilen kızın içinde yaşamak çok rahat değildi. Gençliğinde, kendine güvenen ve karmaşık bir oyunculuk mesleğinde ilerlemek için gerekli güçlere sahip olmayan bu imajı yarattı. Ve sonra o kadar tanıdık oldu ki, şimdi nerede olduğunu ve çocukça algo ego'nun iletişim tarzını nerede yönettiğini bulmak zor.

Bu sürekli bir iç çatışmaya neden olur - oynama ihtiyacı çok fazla güç alır ve er ya da geç bir bozulmaya yol açar. İlk buluşmada, adam elbette bir kahraman gibi hissetmekten memnun, sadece bir ceket ödünç alıyor. Ancak bir sonraki toplantılarda, daha kapsamlı bir tanıma için daha derin iletişim ihtiyacı doğuyor. Ancak, reddetmek korkutucu olan olağan şekilde engellenir.

egzersiz

Hepimiz rol oynarız, ama düzenli olarak gerçek Benliğe dönmemiz hayati önem taşır Meditasyon uygulaması gerçekten kim olduğumu hissetmeme yardımcı olur. Bu bir tür mistik araştırma değil, çok basit ve anlaşılır bir egzersiz: iç sessizlik arayışı - iç monologun devre dışı bırakılması.

Orada, sessizlikte, gerçek benliğin ne olduğunu, ihtiyaçlarının, arzularının, ruh halinin nesnel olarak netleştiği görülür. Ne kadar çok oynarsak - ve çok oynarız ve oyunun tadını çıkarırsak - gerçek kimliğimizi düzenli olarak kontrol etmek o kadar önemlidir. Shen Jen Gong'un eski Taocu pratiğinden ödünç alınan temel meditasyon becerisine hakim olmayı öneriyorum.

Tüm egzersizin üç dakikadan fazla sürmemesi gerekir. Düz bir şekilde oturun - bir sandalyeye veya yere çapraz ayaklı. Sırt düz, alt sırt ve mide rahatlar. İçine odaklan. Ve iki faktöre odaklanın:

  • Nefesinizi hızlandırmadan veya yavaşlatmadan nefesleri sayın, nasıl aktığını izleyin
  • Alt çenenizi ve dilinizi gevşetin - düşündüğümüzde, konuşma sistemi otomatik olarak gerilir, çok zorlanır. Bu ilişki de ters yönde çalışır: dili rahatlatarak iç monoloğu yavaşlatırız.

Tam üç dakika boyunca telefonunuzda bir alarm ayarlayın. Ve çalmaya başlar başlamaz egzersizi tamamlayın. İşin püf noktası, yeni devleti gerçekten sevmiş ve devam etmek isteseniz bile durmaktır. Bu açlığı, yarın için bu arzuyu bırak. Göreviniz en az üç dakika boyunca günlük olarak egzersizi yapmaktır.

Yavaş yavaş, sınıf süresi 10-12 dakikaya kadar yükselebilir. Araştırmaya göre, stresi azaltmak, beynin bilişsel yeteneklerini geliştirmek ve diğer şeylerin yanı sıra, benlik hissini dengelemek, gerçek özgürlüğünüzü, çekiciliğinizi ve kadınlığını bulmak için günde 12 dakika meditasyon yeterlidir.

Kadınlığın özellikleri: Erkekleri nasıl ve ne tarafından korkutuyoruz?

KENDİNE GÜVEN YERİNE SALDIRGANLIK 

Bilmeden ve hızlı bir şekilde gerçekleşen başka bir program çökmesi, potansiyel hayranları korkutmaya başlar. Ancak, buna rağmen, onunla başa çıkmak o kadar kolay değil. Belki de bir kadın şirkette samimi ve neşeli bir şekilde iletişim kuran bu kızlarla tanıştınız, ancak ufukta çekici bir beyefendi ortaya çıktığında, zehir yaymaya ve kelimelerdeki stres düzenlemesini ayarlamaya başlarlar. Bu oldu mu?

Sebep aynı sosyal istekte yatmaktadır: bir kadın kendine güvenmelidir. Gerçek güven yeterli değilse bu nasıl yapılır? Mümkün olduğunca neşeli, enerjik ve daha sert olun. Güven gibi mi geliyor? Öyle! Ama korkutucu.

Onlardan hoşlanan erkeklere karşı bu tür garip, mantıksız saldırganlık, tam yetenekli kadınları da etkileyebilir - mesleki becerilerine, yüksek vasıflı uzmanlara güvenebilir, ancak henüz kadınlık ve çekiciliğinden tam olarak ikna olmamıştır. Bu durumda ne yapmalı?

egzersizleri

1. Solunum uygulamaları

Bir gevşeme arka planına karşı güç oluşturmaya yardımcı olurlar, vücudu ve dolayısıyla karakteri daha esnek, rahat, özgür hale getirir. Bu egzersizlerden biri bağımsız olarak yapılabilir. Kısmen bir öncekiyle ilgili olacak.

Pozisyon aynı: düz bir sırt ile otururken, mide ve bel sırtları rahatlar. Daha önce çalıştığınız sessizlik durumunu hissedin ve midenize daha derin ve serbest bir nefes ekleyin. Solunduğunda kendi başına genişler ve ekshalasyonda bir balon gibi üflenir. Avucunuzu alt karnınıza koyun ve bu hareketi izleyin: avucunun altında hafif bir sıcaklık hissedilmeye başlarsa, egzersizi doğru şekilde yapıyorsunuz.

2. Dostu iletişim

İlk başta kolay olmayacak, ancak hızla alışkanlık haline gelecek. Randevuya çıkmak, bir kız arkadaşıyla olduğu gibi bir erkekle iletişim kurmayı planlayın - ona aynı sempati, anlayış ve destekle davranın.

Empatiyi açın - ve onun da kolayca endişelenmediğini göreceksiniz. Arkadaşlarının gözlerine bakarken ona bak. Ve bu tamamen yeni, daha sıcak ve daha besleyici bir iletişim tarzına yol açacaktır.

Anahtar Kelimeler : Hangi,kadın,çekici,kabul,edilir?,Kendine,güvenen,,kadınsı,,seksi,,yumuşak,,anlayışlı,,enerjik,-,modern,kadın,dergileri,yüzlerce,epithet,söyleyebilir.

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar