Pes etmeyin! Sürekli olarak hedefinize nasıl gidersiniz?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 16.12.2019 tarih ve 01:02 saatinde Kişisel gelişim kategorisine yazıldı. Pes etmeyin! Sürekli olarak hedefinize nasıl gidersiniz?

makale içerik

Pes etmeyin! Sürekli olarak hedefinize nasıl gidersiniz?
Kısa Linki Kopyala

Sistematik olarak kondisyonunuza gidin, seçtiğiniz diyetlere devam edin, toplum hizmetlerine katılın - ne kadar coşkuyla başlıyoruz ve yakında ayrılıyoruz?

Klinik psikolog Robert Taibby, hedeflere ulaşma yolundaki engelleri analiz eder ve bunların üstesinden nasıl gelineceği konusunda ipuçları verir.

Zaman zaman doğru ve önemli görevleri belirliyoruz ve sonra “atlıyoruz”. Örneğin, birçoğu için tipik bir hikaye, bir fitness aboneliğinin satın alınmasıdır. Tekrar formda olmak ve spor salonuna gitmek istiyorum, hevesliyiz ve çalışmaya hazırız. İlk hafta her gün pazartesiden cumaya, hatta hafta sonları oraya gidiyoruz.

Gelecek hafta, iş yerinde bir çatışma veya son tarih bizi rahatsız ediyor ve bir günü özlüyoruz. Bir hafta sonra, refahı dinler ve yorgun olduğumuzu ve her gün spor salonuna gitmeye hazır olmadığımızı anlarız. Ve dört hafta sonra orada hiç görünmüyoruz.

Bazıları için bu, yeni bir diyete ilişkin bir hikaye, bir diğeri için benzer şekilde, örneğin gönüllülükle ilgili ek yükümlülüklerle ilişkiler geliştirir. Klinik terapist Robert Taibby her şeyin o kadar da kötü olmadığına inanıyor. Daha doğrusu, oldukça iyi ve kesinlikle çözülebilir. Biri yalnızca bazıları yolun başında, bazıları ise süreçte ortaya çıkan sorunları anlamak zorundadır.

Sistematik bir yaklaşım sunar ve hedefe ulaşmanın önündeki engelleri sıralar ve ayrıca "panzehirler" sunar.

1. MANTIKSIZ BEKLENTİLER 

Geriye dönüp baktığımızda, haftada beş gün spor salonuna gitmenin çalışma programımızı göz önüne alarak gerçekçi olmayan bir hedef olduğunu biliyoruz. Veya gönüllülüğün beklediğimizden daha uzun sürdüğünü veya başlattığımız diyetin yaşam tarzımız için uygun olmadığını görebiliriz. Mantıksız veya net olmayan beklentilerin varlığı, sürecin başlamasından önce ele alınması gereken ön plandaki bir sorundur.

panzehir:

“Başlamadan önce, yapabilecekleriniz ve yapamadıklarınız konusunda kendinize dürüst olun; Bilgili bir karar vermek için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri toplayın, ”diyor Taibby.

2. KATEGORİKLİK: “YA HEP YA HİÇ” 

Bu beklentilerden kaynaklanıyor, başarıyı sert, siyah ve beyaz terimlerle düşünüyor ve değerlendiriyoruz: haftada beş gün spor salonuna gitmek ya da hiç gitmemek, kesinlikle bir diyet uygulamak ya da ilk arızadan sonra pes etmek, tüm dünyayı kurtarmak ya da pes etmek. ve benzeri.

panzehir:

Aksiyon açısından makul bir esneklik yaratın.

3. GUSTİNESS 

Uzun vadeli bir strateji planlarken duygusal patlamaları takip etme alışkanlığı bir problem haline gelir. Birçoğu bu tür “sallanmalara” meyillidir: istediklerimizi yapmaya başlarız, sonra can sıkıntısı çekeriz ya da zorluklarla karşılaşırız - ağırlık, yorgunluk ya da sadece arzumuzu yitiririz ve başlangıçta ya da yarıda başladığımız şeyi terk ederiz. Bu özellikle huzursuz bireyler ve dikkat eksikliği bozukluğu olan kişiler için geçerlidir.

panzehir:

Anahtar, bunu ayrı, ciddi bir sorun olarak görmek ve daha sonra aktif olarak irade ve disiplin oluşturmaktır. Robert Taibby, hissettiğimiz gerçeğe rağmen duyguların hedefe giderken bastırılması ve harekete devam etmeyi denemeyi önerir.

Pes etmeyin!  Sürekli hedefe gitmek için nasıl

4. “İSTE” İLE “OLMALI” ARASINDAKİ KARIŞIKLIK 

İnancımıza veya çevremizin etkisine göre, ihtiyacı olanlara yardım etmeliyiz, ancak bu özel gönüllülük biçimi bizim için uygun olmayabilir. Ya da spor salonuna gitmemiz gerektiğini söylüyoruz, ama aslında bu sınıflardan nefret ediyoruz, kilo vermeliyiz, ancak en sevdiğimiz yemeklerden vazgeçmek istemiyoruz.

panzehir:

Kendine karşı dürüst ol ve hedeflerle ne demek istediğini karıştır. “Yapmak istemediğin şeyi yapmaya zorladığın zaman motive olmak zor.” Eğer değerler sistemimizde - ihtiyacı olanlara yardım etmek için, bunu yapmanın rahat bir yolunu bulabilirsiniz. Ayrıca, spor salonu ve fitness ekipmanları için bir sevgiyle, iyi bir şirkette veya yoga derslerinde koşarak figürünüzü destekleyebilirsiniz. Ve şimdi birçok diyet var ve hepsi kendilerini zevkten mahrum etmek zorunda değil.

5. HAYIR DEMEME 

Bazen başkalarını reddedemeyiz ve sonra kendimizi rahatsız olduğumuz yerde bulamayız. Örneğin, bir grup gönüllü ile duygusal ya da fiziksel olarak hazırlıklı olmadığımızı yapıyoruz. Çevreye ve koşullara adapte olmak zorundayız, ancak arzu ve kızgınlık eksikliği de var ve bu aktiviteden vazgeçmek için bahaneler buluyoruz.

panzehir:

Taibby, “Duygusal patlamalar gibi, bu genellikle doğrudan ele alınması gereken daha ciddi bir sorundur” dedi. Sebat etmeli, geri çevirmeli ve olası olumsuz tepkilere dayanmayı öğrenmeliyiz. Her yerden başlayıp küçük adımlar atarak, kademeli olarak konfor bölgesinin ötesine geçebilirsiniz.

6. OLUMLU TAKVİYE EKSİKLİĞİ 

Çalışmalar gösterdiği ve deneyimlediği gibi, yeni bir projenin başında motivasyonun yüksek olduğunu onaylar. Fakat iş zorlaşıyor, yenilik kayboluyor, beklentiler bazen karşılanmıyor ve can sıkıntısı veya hayal kırıklığı başlıyor.

panzehir:

Bu doğal ve tahmin edilebilir. Bu, bir ödül ve ödül sisteminden önceden tahmin etmek ve düşünmek kolaydır. Örneğin, sizinle birlikte lezzetli bir kahvaltı yapın ve spordan sonra yemek yiyin ya da bir arkadaşınızı spor salonunda birlikte yürüyüp birbirinizi desteklemeye davet edin. Ya da zor bir görevi tamamladıktan sonra, bir grup gönüllüyü birlikte akşam yemeğine davet edin. Ve diyet için ödül, orta dereceye ulaştığınızda - ve ulaşılabilir! - Amaç yeni kıyafetler almak olabilir.

“Başladığın işi bırakmaya alışkınsan, sonunda tembel bir kişinin rolünü kolayca deneyebilir ve aslında yeni bir şey elde etmeye çalışmaktan vazgeçebilirsin. Veya daha kararlı ve ısrarcı olmanız gerektiğini ve kendinize baskı yapmaya devam edeceğinizi düşüneceksiniz. Bunun yerine, deneyimlerinize bakın ve neye bulaştığınızı ve raylardan tam olarak ne zaman geçtiğini anlamak için içinde kalıplar bulun. ”Diyor Robert Taibby.

Hangi sorunlarla karşı karşıya olduğumuzu anladığımız anda, ödül sistemini ve desteğini unutmadan onları çözmeye ve hedeflerimize ulaşmaya başlayabiliriz.

 

Anahtar Kelimeler : Sistematik,olarak,kondisyonunuza,gidin,,seçtiğiniz,diyetlere,devam,edin,,toplum,hizmetlerine,katılın,-,ne,kadar,coşkuyla,başlıyoruz,ve,yakında,ayrılıyoruz?

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar