Ruh halim kolayca kötüleşiyor

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 14.12.2019 tarih ve 14:39 saatinde Kişisel gelişim kategorisine yazıldı. Ruh halim kolayca kötüleşiyor

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Gün içerisinde çoğu zaman ruh hali bozulur veya hemen kötü bir ruh hali içinde uyanır. Mesela sabahları her şey yolunda, ama akşamları en sevdiğim takımın fakir oyunundan üzüldüm. Ya da arkadaşlarla birlikte eğlenmek ve birdenbire hüzünlü ve ağır hale gelir. Sanırım bunun nedeni, şimdi kesinlikle sevmediğim bir mesleğe girmem. Belgeleri almak istedim ama ailem izin vermedi. Psikoloğa dönmemi tavsiye ediyorlar, ama ben bir yabancıyla olan deneyimler hakkında konuşmak istemiyorum. Genellikle nadiren birine açıktır.

Eldar, 20 yaşında

 

Ruh hali salıncaklarının birçok nedeni olabilir. Her şeyden önce, bu durum sağlık durumundan etkilenir, tiroid bezini, hormonal durumu, belki de uyumakta güçlük çekiyorsun, zayıf beslenme veya diyet kötüye kullanımı ve tabii ki strese dikkat ediyor.

Kronik endişe, çalışma baskısı nedeniyle endişe yaşıyor olabilirsiniz. 20 yaşındayken, nerede çalışmak, hangi mesleği seçeceğiniz konusunda kendi başınıza karar vermelisiniz.

Ne yaptığınızla ilgilenmiyorsanız, bu eğitimin anlamlı olup olmadığını düşünün? Bütün hayatını sana uymayan yapabilir misin? Eğitiminizi zaten bitiriyorsanız, bir yön ve bir eğitim kurumu seçmek ve size en yakın olan uzmanlık alanından ikinci bir yüksek öğrenim almak ilham vericidir.

Neyi seçeceğinizi bilmiyorsanız, kariyer rehberliği için testler yapın, çeşitli meslekler hakkında okuyun, Youtube'da bir video izleyin, durumu kontrol altına alın.

İkinci bir eğitim için ödeme yapma imkanınız yoksa, nasıl çalışabileceğinizi, nasıl tasarruf edebileceğinizi düşünün. Bir hedef belirleyin, bir plan yazın. Bu size güven verir, karar vermenizi sağlar.

Ebeveynler size belirli bir kurumda okumakta ısrar ederek en iyisini dileyebilirler, ancak daha sonra bu alanda çalışmaları için değil, sizin için. Ruh hali değişimleriniz bir sonuç olabilir, hayatınızda bir şeylerin ters gittiğine dair bir işaret olabilir ve ders çalışmaktan başka hiçbir şey sizi rahatsız etmiyorsa, tam olarak değiştirilmesi gereken şey budur.

Bunu kimse senin için yapmaz. Ebeveynlerden izin alamazsınız. Ama yine, senin için hayatını yaşamayacaklar. Ancak o zaman, her gün seçtiğiniz sonuçlarla yüzleşmeniz gerekecektir.

 

Herhangi bir sorunuzu için doktora gitmeniz tavsiye edilir.

Anahtar Kelimeler : Gün,içerisinde,çoğu,zaman,ruh,hali,bozulur,veya,hemen,kötü,bir,ruh,hali,içinde,uyanır.Mesela,sabahları,her,şey,yolunda,,ama,akşamları,en,..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar