2, 8, 3 rakamları birer kez kullanılarak yazılabilecek üç basamaklı en küçük doğal sayı ve üç basamaklı en büyük doğal sayıyı yazınız.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 24.06.2020 tarih ve 23:05 saatinde Matematik kategorisine yazıldı. 2, 8, 3 rakamları birer kez kullanılarak yazılabilecek üç basamaklı en küçük doğal sayı ve üç basamaklı en büyük doğal sayıyı yazınız.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

SORU: 2, 8, 3 rakamları birer kez kullanılarak yazılabilecek üç basamaklı en küçük doğal sayı ve üç basamaklı en büyük doğal sayıyı yazınız.

 

ÇÖZÜM:  3 basamaklı sayılar ile biraz kafa yoracak bir soru. Detaylıca anlatalım herkes öğrensin.

 

  • En büyük sayı dediğinde en büyük rakam (yani 8) yüzler basamağına gelmeli, en küçük rakam (2) birler basamağına yazılmalı. Bu durumda sayımız en büyük sayımız 832 olur.

 

  • En küçük sayı dediğinde ise tam tersi, en küçük sayımız (2) yüzler basamağına, en büyük sayımız  (8) birler basamağına yazılmalı. Bu durumda en küçük sayımız 238 olur.

Anahtar Kelimeler : SORU:,2,,8,,3,rakamları,birer,kez,kullanılarak,yazılabilecek,üç,basamaklı,en,küçük,doğalsayı,ve,üç,basamaklı,en,büyük,doğal,sayıyı,yazınız. ÇÖZÜM:3,basamaklı,sayılar,ile,biraz,kafa,yoracak,bir,soru.,Detaylıca,anlatalım,herkes,öğrensin. En,büyük,sayı,dediğinde,en,büyük,rakam,(yani,8),yüzler,basamağına,gelmeli,,en,küçük,rakam,(2),birler,basamağına,yazılmalı.,Bu,durumda,sayımızen,büyük,sayımız,832olur. En,küçük,sayı,dediğinde,ise,tam,tersi,,en,küçük,sayımız,(2),yüzler,basamağına,,en,büyük,sayımız(8),birler,basamağına,yazılmalı.,Bu,durumdaen,küçük,sayımız,238olur.

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar