Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Nedir, Mezunları Ne İş Yapar ve Hangi Üniversitelerde Var?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 29.03.2023 tarih ve 12:31 saatinde Nedir ? kategorisine yazıldı. Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Nedir, Mezunları Ne İş Yapar ve Hangi Üniversitelerde Var?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü, deniz taşımacılığı, gemi tasarımı, gemi inşaatı ve gemi işletmeciliği ile ilgili konuları ele alan bir mühendislik dalıdır. Bu bölümde öğrencilere gemi hidrodinamiği, gemi malzemeleri, gemi yapımı teknolojileri, gemi makineleri vb. konularda eğitim verilir.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği mezunları, tersaneler, denizcilik firmaları, sınıflandırma kuruluşları, liman işletmeleri gibi sektörlerde çalışabilirler. Mezunlar, gemi tasarımcısı, gemi inşa mühendisi, gemi makine mühendisi vb. pozisyonlarda çalışabilirler.

Türkiye'de Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü, birkaç üniversitede bulunmaktadır. Bunlar arasında Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü vb. yer almaktadır.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü dersleri arasında gemi hidrodinamiği, gemi malzemeleri, gemi yapı teknolojileri, gemi makineleri, gemi işletmesi vb. konular yer almaktadır.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği mezunları, gemi tasarımı, gemi inşaatı ve gemi işletmeciliği gibi konularda uzmanlaşarak kariyer yapabilirler. Mezunlar, gemi tasarımcısı, gemi inşa mühendisi, gemi makine mühendisi vb. pozisyonlarda çalışabilirler. Ayrıca, araştırma merkezleri, kamu kurumları, özel sektör firmaları gibi birçok alanda da iş imkanları mevcuttur.

Anahtar Kelimeler : Gemi,ve,Deniz,Teknolojisi,Mühendisliği,Bölümü,,deniz,taşımacılığı,,gemi,tasarımı,,gemi,inşaatı,ve,gemi,işletmeciliği,ile,ilgili,konuları,ele,alan,bir,mühendislik,dalıdır.,B..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar