Evli kadınlar neden seks yapmayı reddediyor?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 03.01.2020 tarih ve 01:41 saatinde Psikoloji kategorisine yazıldı. Evli kadınlar neden seks yapmayı reddediyor?

makale içerik

Bu içerik 18 yaş ve üzeri okuyucular içindir.Eğer 18 yaşın altındaysanız derhal burayı terkedin.
Evli kadınlar neden seks yapmayı reddediyor?
Kısa Linki Kopyala

Çiftin cinsel hayatı çeşitli nedenlerle boşa çıkabilir.

 Okuyucumuz, arkadaşlarının samimi bir ilişkiyi reddettiği durumlar hakkında konuşuyor. Gestalt terapisti Natalya Artsybasheva, dileklerimiz neden çakışmayı bırakıyor ve her iki ortak da bundan nasıl sorumlu?

Çok uzun zaman önce bir grup arkadaşımızla ortak bir geziye çıktık. Ve sadece bir gün olmasına rağmen, bir araya gelmek zor oldu: çoğu, küçük çocukları kocasıyla birlikte bırakamayacaklarından şikayet etti. Birçoğu için kısa yolculuğumuz sadece kendimize zaman ayırmak için nadir bir fırsattı. Açıkçası konuştuğumuzda, arkadaşlarımızın eşler için cinsel isteklerini neredeyse kaybettikleri gerçeğiyle birleştikleri ortaya çıktı. Bunun nedenleri açıktır.

Kocalar dinlemeyi ve hayatlarıyla ilgilenmeyi bıraktı

Kadınlar, ailelerinin hayatının, esas olarak ev işlerini yapmaları beklenen bir mekanizmaya benzemekten şikayet ediyorlar. Birçoğu, ortaklarının sevdiği birinin duyguları ve deneyimleriyle ilgilenmekten bahsetmemek için, akşam yemeği için teşekkür etmeyi bile bıraktığını, bunu kabul ettiğini bile kabul etmediğini itiraf ediyor. “Akşamları sadece yarınki iş planını tartışıyoruz: çocukları anaokulundan ve okuldan alan, onları bölümlere götüren ve yiyecek satın alan kişi” diye itiraf ediyorlar.

Erkek olmayan ebedi oğlanlarla evlendiler

Birçok koca boş zamanlarını zevkle geçirmeyi tercih eder: arkadaşlarla, bir futbol stadyumunda, bir otomobil şovuna veya balık avına gezilerde. Sonuç olarak, kadınlar kendilerini yalnız çocuklarıyla bulurlar. Kocalar resmi olarak evde olsalar bile, genellikle televizyonun önünde veya bilgisayarda otururlar.

Tüm dokunsal temaslar sadece cinsiyete bağlıdır.

Bu çiftler asla el ele tutuşmazlar ve birbirlerine sarılmazlar. Kocalar eşlerini böyle bir öpücük olarak değil, bir başlangıç ​​olarak değil. Sadece eşleri cinsel bir ilişki içerisindeyken fiziksel ilgi görürler.

“Erkekler, kadınların bir manipülasyon yolu olduğuna inanarak, yakınlıklarını reddetmeleri nedeniyle rahatsız. Bunun yerine, sadece yatakta değil yakınlığa da ihtiyaç olduğunu düşünmelidirler ”diyorlar. Gerçekten de, bir kadının sevdiği ve istendiği, erkeğinin desteğini ve ilgisini hissetmesi, sadece seks istediği anlarda değil. ”

“BİR İLİŞKİDE HASSASİYET VE GÜVEN KAYBOLURSA, BİR PARTNERLE DOKUNSAL TEMAS HOŞNUTSUZ OLABİLİR”  

Natalya Artsybasheva, gestalt terapisti

Tüm bu hikayelerde, erkeklere karşı suçlama notunu yakalamak kolaydır. Kadınları ya da erkekleri suçlamak istemiyorum, ama sorumluluk açısından düşünmeyi öneriyorum. En azından bir iddia listesi alın. Tüm ödevlerin şimdi üzerinizde olduğunu nasıl buldunuz? Bir erkeğin bunu yapmak istemediği açıktır, ancak neden her şeyi en baştan kendiniz yapıyorsunuz, nasıl yardım isteyeceğinizi ve kendi başınıza ısrar etmeyi bilmiyor musunuz? Kocanız duygularınız ve hislerinizle ilgilenmiyor mu? Onlarla kendin ilgileniyor musun? Kendinizi dinliyor musunuz, kendinizi seviyor musunuz?

Bu temelde şudur: ya ilişkiler üzerinde birlikte çalışıyoruz ya da düşmanlıktayız, birbirimizi suçluyoruz, rekabet ve sorumluluk aktarıyoruz, yani inşa etmeye başladığımız şeyi yok ediyoruz. Bir kadının cinsiyeti reddetmesi, genellikle birikmiş hakaretler ve yanlış anlamalar için yardım için sessiz bir ağlamadır. Ancak, karşılıklı sorumluluk açısından, bu öz bakım ve ilişkilerin gelişimi için çocuksu bir feragattir.

Eşinizin sizi anlamasına izin vermeden, cinsel uyumunuzda bir delik açarsınız

Ortak zihinleri okuyamaz ve başınıza gelen değişiklikleri takip edemez. İhtiyaçlarınız hakkında sessiz, sadece sizin için bir şeyler yapma şansı vermezsiniz. Kendinizi bu sorumluluğu üstlenmiyorsanız - kendinize dikkat ederseniz - çok endişeli olacaksınız. Ve kaygıyı hafifletmenin en yaygın yıkıcı yolu nedir? Her şeyi kontrol etmeye çalışın. Bir erkeği otomatik olarak eşit bir eş konumundan ailedeki bir çocuğun konumuna itin.

Görünüşe göre, seks bununla ne ilgisi var? Çok basit: cinsel ilişkiler bir erkek ve bir kadın arasında olabilir, ancak anne ve oğul arasında tabu. Ve benzer bir dengesizliğe işaret ederek oldukça sık kaybolurlar.

Buna ek olarak, kadın cinselliği, bir ilişkide hassasiyet ve güven kaybolursa, bir partnerle dokunsal temasın rahatsız edici olabileceği şekilde tasarlanmıştır. Ve bu bir partneri cezalandırmak değil, eski bir evrim mekanizmasının çalışmasıyla ilgilidir. Eşinizin sizi anlamasına izin vermeden, cinsel uyumunuzda bir delik açarsınız. Bu nedenle, müzakere etmek, iletişim kurmak, teklif vermek ve yardım istemek, çatışmaları çözmek önemlidir. Birikmiş şikâyetler söylenip uzlaşana kadar yatmama geleneği oluşturmak idealdir.

Anahtar Kelimeler : Çiftin,cinsel,hayatı,çeşitli,nedenlerle,boşa,çıkabilir.,

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar