Hayat beni korkutuyor

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 14.12.2019 tarih ve 22:40 saatinde Psikoloji kategorisine yazıldı. Hayat beni korkutuyor

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Beni barıştan mahrum eden bir sorunu açıkça ifade edemiyorum. Ancak kesin olanın ne olduğunu kesin olarak söyleyebilirim: Üç aydan fazla bir işte kalmam, kendime söylüyorum - bu ilginç değil, bu benim değil. Hedeflerim yok, hayallerim yok, yeteneklerim yok, arkadaşlarım yok. Davranışlarım sevdiklerinize kınamaya neden oluyor. Şimdi kim olduğumu bilmiyorum, sadece geçmişimi görüyorum. Hayatımın gerçekten benim olduğundan emin değilim. En azından başarılı olmak için hiçbir şey yapmam. Gerçekten istediğim tek şey, hiç kimsenin, dükkanın ya da telaşın olmadığı bir yere gitmek.

Olga, 22 yaşındayım

Olga, hayatın seni korkuttuğunu yazdın. Bu ifadenin ardında ne olduğunu anlayalım. İşe başlayalım. 22 yaş aramanın yaşıdır. Kendinizi ararsınız, farklı türde aktiviteler denersiniz, başkalarıyla tanınırsınız. Neyi sevdiğinizi anlamak için, diğerlerinden daha çok hangi işi sevdiğinizi unutmayın. Hâlâ sana uymuyor gibi görünse bile, yine de sizin olanı ve olmayanı anlamaya daha da yaklaşacaksınız.

Örneğin, kağıtlarla çalışmayı sevdiniz. Harika, bunu unutma. İnsanlarla çalışmak güzeldir (veya tersi). Size uygun olana bir öğe ekleyin. Esnek bir programı tek bir iş yerine (ya da ofiste sürekli çalışmaya) atıfta bulunmadan sevdim. Bu bilgiyi olumlu özellikler listesine ekleyin. İşi beğenmedin, ama takımı sevdin mi? Bu aynı zamanda düşünülür - kumbara ne hoşunuza gidiyorsa koyun.

Farklı işler denemek, kaynaklarını, ilgi alanlarını, değerlerini ve arzularını öğrenebilirsin. Duygularınızı ve durumunuzu izleyerek, çalışmak ve gelişmek için hangi alanda rahat olduğunuzun farkına varacaksınız.

Şimdi insanlar hakkında. Davranışlarınızın sevdiklerinizin kınanmasına neden olduğunu yazıyorsunuz. Bunlar ne kadar yakın? Neden suçluyorlar? Tam olarak ne kınandı? Ve kim onlara mahkum etme hakkı verdi? Beklentileri var mı ve siz onlarla yaşamak ister misiniz? Neden? Dükkanlar ve makyaj hakkında yazıyorsun. Bu, birinin empoze etmeye çalıştığı başarı imajı mı? Bunlar kimin değerleri?

Onları kabul etmek ve sevmek zorunda değilsiniz. Yukarıda yazdığım gibi, diğer insanlar da dahil olmak üzere kendinizi tanıyabilirsiniz. Belki de öncekinden farklı olarak inşa edilecek yeni bir ilişkiye ihtiyacınız var. Önceden yüzeysel bir düzeyde iletişim kurabiliyorlardı, ama şimdi derinlik ve daha iyi bir anlayış istiyorlardı. İnsanlar hakkında ne seversin? Ne iyi bir şekilde yakalanır, ama tam tersine püskürten nedir?

Deneme ve yanılma ile neyin gerçekten senin neyin olmadığını anlayabilirsin. Ve deneme, değiştirme ve seçme şansına sahip olmanız harika. Kendinle başarılı bir şekilde tanışmak, senin için gerçekten neyin önemli olduğunu araştırman dileğiyle.

Anahtar Kelimeler : Beni,barıştan,mahrum,eden,bir,sorunu,açıkça,ifade,edemiyorum.Ancak,kesin,olanın,ne,olduğunu,kesin,olarak,söyleyebilirim:,Ü..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar