İlişkilere romantizm nasıl eklenir: Erkekler için 15 ipucu

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 21.12.2019 tarih ve 02:10 saatinde Psikoloji kategorisine yazıldı. İlişkilere romantizm nasıl eklenir: Erkekler için 15 ipucu

makale içerik

İlişkilere romantizm nasıl eklenir: Erkekler için 15 ipucu
Kısa Linki Kopyala

İlişkiler yıllardır devam ederken, basit romantik jestlerin ve belirteçlerin sevginin ateşini desteklediğini sık sık unutuyoruz.

Sevgili kadınınıza her zaman onunla ilgilendiğinizi, onu takdir ettiğinizi ve ona hayran olduğunuzu açıkça gösterirler.

İlişkinize romantizm eklemek ister misiniz? Yeni başlayanlar için, aşk hakkında birkaç bilimsel gerçek. Cornell Üniversitesi Robert Sternberg'deki psikolog, profesör "üç bileşenli bir aşk teorisi" geliştirdi. Sternberg, aşkın üç temel bileşenden oluştuğunu öne sürdü:

Samimiyet : Bir bağlantı duygusu, sevgi arasındaki birlik.

Tutku : Romantik aşk ve cinsel dürtü ile ilgili arzular.

Yükümlülükler : Kısa vadede - bu, uzun vadede bir aşk ilişkisine girme kararıdır - bu sevgiyi sürdürme ve sürdürme yükümlülüğü.

Evli olduğunuzda ya da uzun süredir bir ilişkiniz olduğunda ve balayı geride kaldığında, üç bileşen arasında bir denge kurmak zorlaşır.

“Erkekler genellikle ilişkilerde uyumu korumanın en iyi yolunun pahalı hediyeler veya egzotik seyahatler yapmak olduğunu düşünürler. Aslında, küçük ama düzenli dikkat işaretleri bile ilişkiler için herhangi bir armağandan çok daha fazlasını yapabilir, ”diyor kişisel gelişim ve ilişkiler koçu Keith Dent.

İşte karısı veya kız arkadaşı ile ilişkilerine biraz romantizm eklemek isteyen erkekler için 15 fikir.

1. Bir aşk mesajı ile sıradışı bir kartpostal sipariş

Aşk notları veya kartpostallar ortağa sıra dışı bir metin yazarak zaman harcadığınızı ve hayal gücünü gösterdiğinizi gösterir. Onu özellikle memnun etmek için, kesinlikle bakacağı, ancak böyle bir sürpriz beklemeyeceği bir yerde bir kartpostal bırakın. Yatırım yapmaya hazırsanız, özellikle onun için sipariş vermek için bir kart yapabilirsiniz.

2. Onu öfkeyle öp

Tanım olarak bir öpücük beklenmedik olmalıdır. Daha romantik ne olabilir? Böyle bir öpücük, sevilen kadına, şu anda ne meşgul olursa olsun, her zaman sizin için hoş olduğunu gösterir.

3. Aynaya baktığında ona iltifat et

Aynaya baktığında, görünüşünün kendi iç fikirleriyle eşleşmesini (hatta aşmasını) ister. Böyle bir anda ona iltifat ederseniz, ona daha fazla güven vermesine, kendini daha çok sevmesine ve değer vermesine yardımcı olursunuz. Size karşı olan duygularını güçlendirir (sevginin üç bileşeni için).

4. Evdeki bazı görevlerini üstlenin.

Ev işlerine daha fazla zaman ayırarak, bir ilişkide dengeye nasıl değer verdiğinizi gösterecek ve ona biraz rahatlama fırsatı vereceksiniz.

5. Bağımsız karar verin

Tabii ki, kadınlar karar verme sürecine katılmak istiyorlar, ama gerçekten ikiniz için de tüm kararları vermek istiyor mu? Karar çok romantik olabilir, bu yüzden sevgili kadına ne istediğini bildiğini ve tüm endişeleri halletmeye hazır olduğunu gösterirsin.

6. Onun için önemli bir etkinliğe katılarak onu şaşırtın.

Onun için özellikle önemli olduğu bir zamanda onunla birlikte olma esnekliğini göstererek, en önemli önceliğiniz olduğunu göstereceksiniz.

7. Telefonu bir kenara koyun

Seni mutlu etmek için çabaladığında ne hissediyorsun? Senden de aynı şekilde ihtiyacı var. Karınızla veya kız arkadaşınızla iletişim kurarken, hiçbir şey dikkatinizi dağıtmayacak şekilde tüm elektronikleri bir kenara koyun.

İlişkilere romantizm nasıl eklenir: Erkekler için 15 ipucu

8. Onu sıcak bir banyo alın

Rahatlatıcı bir banyo, gün boyunca biriken stresi azaltmasına yardımcı olacaktır. Tuzları ve aromatik banyo yağlarını unutma, bir kadeh şarap dök.

9. Onunla aynı fikirde

Onunla hemfikir olarak, anlaşmazlığa boyun eğmez ve kaybetmezsiniz, deneyimlerinin gerçekten haklı olduğunu doğrularsınız. Duyulduğunu ve anlaşıldığını hisseder.

10. Yıldızlara birlikte bakın

Bu, sorunlarımızın ölçeğine farklı bir bakış atmaya yardımcı olur. İkinizin evrendeki (küçük de olsa) rolünüzü oynadığınızı fark ederek, evrenin büyüklüğüne hayran olmak çok güzel.

11. Ona neden onu sevdiğini söyle.

Neden aşık olduğunuzu ve onu seçtiğinizi kelimelerle açıkça ifade edebiliyorsanız hem siz hem de karınız çok memnun kalacaksınız. Bu bir kez daha duygularınızın ne kadar derin ve samimi olduğunu gösterecektir.

12. Sevilen birine dokunmaktan daha iyi bir şey olmadığını unutmayın

Fiziksel temas, sevginin kaybolmamasına yardımcı olur. Araştırmalar, ortaklarının dokunsal temaslar yoluyla birbirlerine karşı hassasiyetlerini ve sevgilerini düzenli olarak göstermeleri durumunda ilişkilerinden çok daha memnun olduklarını göstermektedir.

13. En sevdiğiniz komediyi birlikte izleyin

Birlikte daha sık gülün - bu sizi birbirine çok yaklaştırır.

14. Aşk ilanı yapmak için alışılmadık bir yol icat etmek

Kısa mesajlar ve ifadeler ile sohbet etmeye alışkınız. Sizden daha ilginç bir aşk mesajı bulmak daha ilginç olacak. Örneğin, yazdığınız bir resim veya bir şişenin içine bir not şeklinde. Yaratıcılık tutkuyu destekler.

15. Ona her zaman orada olduğunuzu hatırlatın

Her zaman size güvenebileceğinden ve bunun için endişelenmemesi gerektiğinden emin olun. Desteğe ihtiyacı olduğunda orada olacağına söz ver. Ve sözünü tutmak için her şeyi yap.

Anahtar Kelimeler : İlişkiler,yıllardır,devam,ederken,,basit,romantik,jestlerin,ve,belirteçlerin,sevginin,ateşini,desteklediğini,sık,sık,unutuyoruz.

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar