Sevilen biriyle ayrıldıktan sonra uykusuzluk ve depresyon başladı

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 14.12.2019 tarih ve 22:38 saatinde Psikoloji kategorisine yazıldı. Sevilen biriyle ayrıldıktan sonra uykusuzluk ve depresyon başladı

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Dört yıldan uzun bir süredir genç bir adamla buluştum. Belirsiz bir süre mola vermeyi teklif etti, kabul ettim - bunun iyi bir fikir olduğuna karar verdi. Yine de, neredeyse beş yıl bir ilişki için uzun bir zamandır. İki aydır birbirimizi görmedik, depresyona girmeye başladım ve kabuslar onun katılımıyla ortaya çıkmaya başladı. Haftada on saatten fazla uyuyamam. Onunla ilgilenmeye devam ediyorum. Hayır, deli değilim. Randevulara giderim, sadece yürüyün, ama kendimle yalnız kaldığımda, düşünceler sadece onunla ilgilidir. Ne yapmalıyım

Natalya, 20 yaşında

Neden bir ilişkide ara vermenin iyi bir fikir olduğuna karar verdin? Beş yıllık ilişkiler neden tatil gerektiriyor? Adama nasıl yönlendirildiğini ve belirsiz bir süre için bir duraklama önerdiğini mi sordun? İlişkiniz sizi tatmin etmedi mi?

Tabii ki, 15 yaşındayken çıkmaya başlarsanız, o zaman belki duyguların ve arzuların kaynakları tükenebilir ya da değiştirilebilir. Kız bir kritere göre seçti, şimdi ilgi ve değerleri, fikir ve beklentileri değişti. Bu doğal.

Fakat bu süre zarfında, adam size çok yakın ve aşina hale geldi, gençliğinizin önemli bir bölümünü onunla geçirdiniz. Hoşçakalın sözleri söylendi mi, söylenmedi mi? Yazdığın gibi, ayrılık ritüelini bitirmedin.

Belirsizlik içinde sıkışıp kaldın. İlişkilerde duraklama nedir: toplantıların yeniden başlatılması anlamına mı geliyor, tamamen ücretsiz misiniz ve önceki ortaklarınızın uğruna yeni ilişkiler koparmaya hazır mısın?

Gelecekteki ilişkilerde güçlü ve zayıf yönleriniz hakkında deneyim ve bilgi kullanın.

Her durumda, olağan yaşam tarzınızı ihlal etmeyi, kurallarda ve ritmde değişiklik olmasını arzuluyorsunuz. Yeni bir hayata adapte olmaktan zorlanıyorsunuz, özellikle de geçmiş bir yaşama açılan kapı tamamen kapalı değilse zor. İlişkinize ayrılmanız zaman alır ve konuşmalar, hatıralar alır. Ancak, ortak bir geleceğin yanılsaması olmadan geçmiş hakkında konuşmak.

Arkadaşlarınla ​​konuşabilirsin. Eski ortağınıza mektuplar yazabilir ve onları bir yığına koyabilirsiniz - bu duyguların deneyimini analiz etmek, söylenmeyenleri söylemek veya belki de yüksek sesle konuşmanıza gerek kalmaması için çok yardımcı olur.

Gelecekteki ilişkilerde güçlü ve zayıf yönlerinizle ilgili deneyim ve bilginizi kullanın. Geçmişin hayaleti hayatınızdan uzağa gidene ve tarih oluncaya kadar tekrar romantik bir ilişki kurmak için acele etmeyin. O zaman başkalarıyla karşılaştırmaya tabi olmayacak. Yeni, kendi içinde ilginç.

Anahtar Kelimeler : Dört,yıldan,uzun,bir,süredir,genç,bir,adamla,buluştum.Belirsiz,bir,süre,mola,vermeyi,teklif,etti,,kabul,ettim,-,bunun,iyi,b..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar