Yalnızlıktan bıktım, ciddi bir ilişki için bir kız arkadaş bulmayı hayal ediyorum.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 16.12.2019 tarih ve 01:44 saatinde Psikoloji kategorisine yazıldı. Yalnızlıktan bıktım, ciddi bir ilişki için bir kız arkadaş bulmayı hayal ediyorum.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Uzun zamandır yalnızım. Bunun kötü olmadığını ve hatta bazen harika olmadığını anlıyorum. Ve çiftleri gördüğümde acıtıyor ve kırıyor: çok güzeller, mutlular, sevimliler. Ben de aynısını istiyorum. Küçük bir kasabada yaşıyorum, sık sık sevdiğim kadınlarla tanıştım, fakat hepsi özgür değil. Birini bulmak için ne yapıyorum? Çok: ilk tanışma, iletişim kurma, yazma, çağrı yapma, toplantı çağırma, çeşitli etkinliklere katılma. Sık sık beni reddediyorlar, gülüyorlar veya beni görmezden geliyorlar. Benim sorunum ne? Ben bir içe dönüküm ama kimsenin ihtiyaç duymadığını ve kendim davranmalıyım, on adımda beş adım atmam gerektiğini biliyorum. Arkadaşlarım yok, arkadaşlarım yok, iş yerimde bile kimseyle ilgilenmiyorum. Nasıl olmalıyım? Bir ilişki istiyorum, sarıldım, bana ihtiyacı olduğunu bilmek istiyorum. Kimse bana bunu söylemedi, bana hiç göstermedi, benimle ilgilenmedi. Yalnız kalmaktan yoruldum, ama zorla tatlı olmayacaksın. Bana yardım et lütfen.

Victor, 24 yaşındayım

Victor, sevme ve ilişki kurma becerimiz, çocukluk döneminde ebeveynlerimizle ne kadar sevildiğimizi ve anladığımızı bağlıdır. Kimsenin size söylemediğini veya ihtiyaç duyulduğunu, ilgilendiğinizi gösterdiğini yazıyorsunuz. Çok az kabul ve destek deneyimi olduğunda, daha önce almadığımız her şeyi bitirebilecek ve bir anlamda bu boşluğu düzeltebilecek birini bulmak istiyorum. Ancak, ne yazık ki, her şey o kadar basit değil. Ne arkadaşlar ne de ortaklar bize çocukluk çağında almadığımız tüm sevgiyi veremez.

Diğerlerinden beklentileri biraz düşürmeye çalışın. Toplantıdan hemen sonra bir ilişki kuramazsınız, böylece yaşamınız için kendinizin, kendiniz olduğunu ve kendinizi benzersiz ve gerekli hissedeceğinizi açıkça anlayabilirsiniz. Birbirinizi tanımak için kendinize ve kadına zaman verin, bir seçim yapın, acele etmemeye çalışın.

Tanıdık bulmak için çok şey yapıyorsunuz ve bu harika. Buna paralel olarak, kadınların “beş adımınıza” nasıl tepki verdiğini gözlemleyin (görünüşe göre, “Sizinle başka bir kişi arasında her zaman tam olarak on adım vardır. Beşinizi yürüdüyseniz ve kimse sizinle tanışmadıysa, arkanı dönün ve ayrılın” atasözüne bakın). . Tüm insanlar farklıdır ve herkesin iletişim kurmak için kendi zamanı vardır. Belki de potansiyel ortak daha fazla zamana ihtiyaç duyar ve talimatları takip etmek zordur.

Ortak ilgi alanlarına dayalı arkadaşlar edinmeyi deneyebilirsiniz.

Bir içe dönük olduğunuzu yazıyorsunuz, ama aynı zamanda başkalarını memnun etmek ve kendinizi feda etmeye ve karakterinizi kırmaya hazır olmayacak kadar eksik olan duyguları bulmak istediğiniz gibi görünüyor. Bunu yapmaya değeceğini sanmıyorum. Sağlıklı bir ilişki bizim olduğumuz gibi kabul edilir.

Ortak ilgi alanlarına dayalı arkadaşlar edinmeyi deneyebilirsiniz. Örneğin, meslektaşlarım futbol ya da hokey izlemek ister. Onlarla bir oyun izleyin. Ayrıca ilginizi çekebilir. Ya da arkadaşlarından biri seninle aynı filmleri sever. Bu filmler hakkında neyi beğendiğinizi ve konuşmacınızın neyi sevdiğini tartışabilirsiniz. Bazı şekillerde yakınlaşır, bazılarında - hayır.

Ve potansiyel bir ortak bulma ve doğuştan insanlar bulmanın çok zaman alabileceğini unutmayın. Yıllar geçtikçe, bu insanlar değişebilir veya onlara karşı tutumumuz değişebilir. Beş adımınızı atıp ayrılmak istemediğiniz bir kişiyle tanışmanızı diliyorum.

Anahtar Kelimeler : Uzun,zamandır,yalnızım.Bunun,kötü,olmadığını,ve,hatta,bazen,harika,olmadığını,anlıyorum.Ve,çiftleri,gördüğü..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar