Yetişkin bir kızı ayrı yaşamaya nasıl ikna edebilirim?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 14.12.2019 tarih ve 19:45 saatinde Psikoloji kategorisine yazıldı. Yetişkin bir kızı ayrı yaşamaya nasıl ikna edebilirim?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

29 yaşındaki kızı kocasını terk etti ve şimdi benimle üç yaşındaki oğluyla tek odalı bir dairede yaşıyor. İlişkilerimiz karmaşık: herhangi bir sebepten öfkeli, torununa kaba, kırgın. Yaz aylarında ayrı yaşamaya çalıştım, kır evine gittim ama peşimden gitti. Şehre geri döndüm - o da. Günlük hayat yapmak istemiyor, vakti olmadığını söylüyor. Konutla ilgili tüm konuşmalar, daha büyük bir daireye ihtiyaç duyduğunuz gerçeğine dayanıyor, ancak iki ayrı konut duymak istemiyorsunuz. Hem kızımı hem de torunumu seviyorum ama 54 yaşındayım, haftada yedi gün iki işte çalışıyorum. Onlara yardım ediyorum ve yardım edeceğim, ama en azından biraz daha uzun olmak, her şeyin koyduğum yerde yattığı ve benim için uygun bir şekilde düzenlenmiş bir evde yaşamak istiyorum.

Olga, 54 yaşındayım

Olga, kızın kızgın ve sinirlenmiş ve sık sık onu görüyorsun. Ancak, ayrı yaşadığı zaman da davranabilirdi. Belki de bu, olumsuz koşullarla başa çıkma şeklidir. Her ne kadar senin sözlerinden kızının, kendisi ve oğlu için yaşamının sorumluluğunun sorumluluğunu taşımak istememesi çok muhtemel olsa da. Belki de bunu yeterince öğrenmedi. Bu emek, ve kolay değil, ama başka türlü değil.

Aslında, şimdi kızı, yine küçük bir çocuğun ebeveyni olmanı, daha doğrusu iki çocuğun olmasını istiyor. Bunu başarmak için, duygusal olarak şantaj yapıyor ve bu aile planından vazgeçip kabul etmek için size baskı yapıyor (siz ailenin başı sizsiniz, o çocuğu olan bir çocuk).

Durumu, sadece kızınızdan kaçmak suretiyle değiştirmeye çalışıyorsunuz, özerkleşmeli, kendi alanını yaratmalı ve sizinkini size geri vermeli. Kızınız için şartlar belirlerseniz ve bir tarih belirlerseniz (bir ev kiralamak zorunda kalacağınız), örneğin “konuşmayı bırakarak” sizi cezalandırır mı diye bir endişeniz olup olmadığını düşünün. Ya da belki de kızınızı yetiştiremediğiniz için kendini suçlu hissedersiniz, böylece onun sorunlarını ve yaşam görevlerini kendisi çözebilirdi, ve şimdi bu suçluluk durumu kontrol ediyor mu?

Şu anda, ikiniz de çıkmazsınız. Bundan kurtulmanın bir yolu var - kızınızın nasıl davrandığı ve sizi ve ilişkilerinizi nasıl etkilediği hakkında açıkça konuşmaya başlamanız, onun için görevleri ayarlamanız ve son tarihler koymak ve en önemlisi - gelecekteki değişikliklerden korkmamalısınız. Bu durumda, sadece olanları etkilemeye başlayabilirsiniz. Hiçbir şey yapmadan, kızının istediği gibi yaşamasına izin veriyorsun.

Sizi yönlendiren yetişkin bir çocukla yüzleşmek zor ve acı vericidir, ancak kolay yolu seçip kızınızı durdurmazsanız, gelecekte bu sizin için daha fazla sorun yaratacaktır.

Anahtar Kelimeler : 29,yaşındaki,kızı,kocasını,terk,etti,ve,şimdi,benimle,üç,yaşındaki,oğluyla,tek,odalı,bir,dairede,yaşıyor.İlişkilerimiz,karmaşık:,herh..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar