112 Acil Çağrı Merkezi niçin lüzumsuz yere meşgul edilmemelidir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 07.08.2020 tarih ve 02:09 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. 112 Acil Çağrı Merkezi niçin lüzumsuz yere meşgul edilmemelidir?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Acil davet merkezinin lüzumsuz aranmasından ve hattın meşgul edilmesinden ötürü birçok adamın yaşamı tehlikeye girmekte. Yaşça minik evlatlarının oyun amaçlı yahut acele servis hattının ne kadar mühim bulunduğunu anlamamış insanlardan oluşan bu kesim 112 acele davet merkezini lüzumsuz meşgul etmekte. Soru sormak ve rahat şakalar yapmak için bile aranan 112 acele davet merkezi bu kişiler yüzünden ulaşımı zor bir arama hattına dönüşür. Acil durumdaki kişilerinin ulaşmasını zorlaşır.Acil davet merkezi çalışanların verimliliği azaltan bu vakalar kararı harbiden gereksinim duyan kişileri ayırt etmek ile vakit kaybediyor. Gerekli olunan yere süratli halde gitmesi ihtiyaç duyulan acele servis kadrosu gerek görülen alana zamanında yetişemiyor ve bu vaziyet ölümler ile sonlanıyor. Bazı insanoğlu acele davet merkezinin rolü olmadığı sorular sorabiliyor. Çalışanları oyalayarak hattın meşgul bulunmasına ve bir bireyin bir ihtimal de hayatını kaybetmesine niçin olunuyor. Alınan birtakım acele çağrılar esenlik ekiplerinin oraya gitmesi ile aslen gerçek dışı ve yanlış suç duyurusu bulunduğunu açığa çıkartıyor. Hem esenlik takım ihtiyacını bununla birlikte araç-gereç ihtiyacını hiçe sayarak insanların hayatlarını bu şekilde tehlikeye atmak yapılmaması ihtiyaç duyulan ve yapıldığında cezaları olan bir hareket sayılıyor. Bu yüzden çevrede bu tür davranışta bulunanları bu tür davranışta bulunmak isteyenler uyarmalı ve yapacaklarının bir ihtimal birinin dünyasına mal olabileceğini bilmelerini sağlamalıyız. Aynı zamanda minik yaşlarındaki evlatları bu mevzuda bilgilendirmeli ve onlara acele vaziyet dışında 112 acele davet merkezini aramamaları icap ettiğini söylemeliyiz.

Anahtar Kelimeler : Acildavetmerkezininlüzumsuzaranmasından,ve,hattın,meşgul,edilmesindenötürübirçokadamınyaşamıtehlikeye,girmekte.,Yaş&..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar