Acil yardımın ne işe yaradığını açıklayınız.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 08.08.2020 tarih ve 02:10 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Acil yardımın ne işe yaradığını açıklayınız.

makale içerik

Acil yardımın ne işe yaradığını açıklayınız.
Kısa Linki Kopyala

Kaza yada acil durumlarda nitelikli kişilerin ilk yardım işlemini yapabilmesi amacıyla esenlik bakanlığının ilk yardım yönetmeliğine bakılırsa azca tehlikeli işyerlerinde her yirmi kişiden bir şahıs, Tehlikeli işyerlerinde her on beş kişiden bir şahıs ve oldukca tehlikeli işyerlerinde on kişiden 1 şahıs ilk yardım eğitimini bilmelidir.Çevrede olan herhangi bir kaza ve acele durumda kişilerinin ömür tehlikelerinin olduğu ve esenlik çalışanların olmadığı vakit diliminde hastanın durumunun daha kötüye gitmemesini amaçlayan tıbbi yardım desteğidir. Bu yaşam kurtarma ve bireyin esenlik durumunun stabil tutulmaya çalışılması durumu esenlik ekiplerinin gelmesine kadar sürer. İlaç ve tıbbi bir alet olmadan bireyin teneffüs kalp ve dirimsel fonksiyonlarının veya durumunun daha fena olmasını engelleyecek yöntemler ile yapılır. Kan akışı var ise bir bezle kan akışını kesmeye çalışılır. Çevrede bulunan imkanları kullanarak ansızın gerçekleşen kaza ve hastalıklara destek olmak için yapılır. Soğukkanlılığını korumuş olan ve kendinden güvenli olan kişilerin ilk yardım yapabileceğini bilmelisiniz. İlk yardımın 3 amacı vardır;1- Kazazedenin Hayat kurtarmak

2- Kazazedenin Durumunu korumak

3- Sakatlıklara mani olmak

Anahtar Kelimeler : Kazayadaacil,durumlardaniteliklikişilerin,ilk,yardım,işlemini,yapabilmesi,amacıylaesenlikbakanlığının,ilk,yardım,yönetmeliğinebakılırsaazca ..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar