Alkolün merkezi sinir sistemi üstündeki tesirleri nelerdir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 08.08.2020 tarih ve 02:09 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Alkolün merkezi sinir sistemi üstündeki tesirleri nelerdir?

makale içerik

Alkolün merkezi sinir sistemi üstündeki tesirleri nelerdir?
Kısa Linki Kopyala

Alkolün fazla yada azca kullanılması merkezi sinir sistemi için negatif sonuçlara niçin olacaktır. Merkezi sinir sistemi beyin omurilik, omurilik soğanı ve beyincik benzer biçimde vücudun yönetiminde yer edinen oldukca mühim bir sistemdir. Vücudun her organını etkileyebilecek olan bu sistemin zarar görmesi ani yada yavaşça olabilecek ölümlere sebebiyet verebilir. Alkol kullanması direkt yahut endirekt olarak vücudunuzu etkiler. Ve bu etkileşim her vakit fena sonuçlara sebebiyet verir. Kişinin akli melekelerini kullanamaz hale gelmesine ve kendini bilememe benzer biçimde durumlara düşmesine imkan sağlar. Alkol beyinde ve öteki sinir dokusunda depresan rolü görür. Fiziki, ruhsal ve toplumsal olarak her türlü hastalığa bağımlılığa ve fena duruma karşı bağışıklığınızı azaltan alkol sonucunda bağımlılık ve birçok ölümcül hastalığa niçin olacaktır. Her adamın beyin yapısı ve işleyişi farkına varır bundan dolayı alkol kullanımının zararları kişiden kişiye farklılık gösterebilir.Hafıza kaybı, geçici yada kalıcı olmak suretiyle şahıs bellek kaybı yaşayabilir. Zaman vakit ani unutmalar meydana gelebilir. Alzheimer, erken bunama benzer biçimde bellek ile alakalı sorunlar yaşanabilir.
Alkol alındığında merkezi sinir sistemi ya oldukca uyarılmaya yahut hiç bir ihtar alımını yapmamaya başlar. Merkezi sinir sisteminin oldukca uyarılması ile uykusuzluk odaklanamama oldukca sık wcye gitme ve depresyon meyilli duygularının ortaya çıkışı yaşanabilir.
Yürüme bozuklukları, kendini test edememe, görmede bozukluk yaşanması, ne söylediğini bilmeme ani duygu değişimi yaşanabilir.

Anahtar Kelimeler : Alkolün,fazlayadaazcakullanılması,merkezi,sinir,sistemi,içinnegatifsonuçlaraniçinolacaktır.,Merkezi,sinir,sistemi,beyin,omurilik,..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar