Anne ve babalar çocuklarına karşı müspet davranışlarının, evlatların sosyalleşmesi üstündeki etkilerini anlatınız.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 08.08.2020 tarih ve 02:14 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Anne ve babalar çocuklarına karşı müspet davranışlarının, evlatların sosyalleşmesi üstündeki etkilerini anlatınız.

makale içerik

Anne ve babalar çocuklarına karşı müspet davranışlarının, evlatların sosyalleşmesi üstündeki etkilerini anlatınız.
Kısa Linki Kopyala

Çocuk yetiştirmek her anne-baba için sıkıntılı bir devre olabilir. Ama mutlaka çocuk her vakit anne ve babanın hareketlerini davranışlarını ve laflarını dikkate alırlar. Küçük yaşta verilen tahsil ve tahsil anne ve babanın sorumluluğundadır ve çevresi ile arasındaki diyalogları anne ve baba öğretir. Herhangi bir sorunla iyi mi başa çıkması icap ettiğini ne demesi ne yapması iyi mi reaksiyon göstermesi gerektiğine etrafında ona yakınları inceleyerek minik yaşta görür. Bu yüzden çocuk eğitimde meydana getirilen her huy her laf önemlidir. Okul öncesi eğitimin çocuğun okul ve yaşam başarısında görülen bir etmen bulunduğunu herkes biliyoruz. Bu yüzden baskıcı ve otoriter anne-baba profili veya çocuğun üstüne oldukca düşen aile profili çizmek çocuğun ileriki yaşlarda kendine olan itimatını zedeleyebilir.Çocuğa karşı müspet ve iyi davranılması çocuğun öz itimatını ve çevreye olan saygısını arttıracaktır. Yalnız çocuğa iyi hareket etmek ve özgüven aşılamak demek her istediğine yerine getirmek veyahut kendisinin ve ailesindekilerin ötekilerden üstün bulunduğunu düşündürmek değildir. Çocuğa belli sınırlandırmaları muntazam halde açıklamalar yapılarak anlatılmalı. İnsanlara karşı saygılı olup özgüveninin tam bulunmasına imkan sağlanmalıdır. Ailenin çocuğa güvenmesi ona belli görevler vermesi ve mesuliyet alabildiğini göstermesi. Başarılı olduğu alanlarda teşvik etmesi çocuğun toplumsal ilişkileri için imkan sağlayacaktır.

Anahtar Kelimeler : Çocuk,yetiştirmek,heranne-babaiçinsıkıntılıbirdevreolabilir.,Amamutlakaçocuk,hervakitanne,ve,babanın,hareketlerini,d..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar