Aşırı tuz tüketiminin niçin olduğu hastalıklar nelerdir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 09.08.2020 tarih ve 22:23 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Aşırı tuz tüketiminin niçin olduğu hastalıklar nelerdir?

makale içerik

Aşırı tuz tüketiminin niçin olduğu hastalıklar nelerdir?
İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Tuz kimi vakit fazlaca sıhhatli bir minarel olsa da her şeyin fazlası zarardır. Yemeklerimizde ve sıhhat sektörünce bol miktarda kullanılan tuz insan sağlığı için fazlaca önemlidir. Bu yüzden tuz tüketimini belli bir sınırlandırma arasında yapmak gerekir. Vücudumuza aldığımız naturel ve naturel olmayan maddeler belli düzeylerde korunmalıdır. Çünkü organların fazla emek harcaması yanlış emek harcaması yada hayli alınan maddenin birikmesi benzer biçimde hastalık ortaya çıkabilir. Kalp ve damar hastalıklarına inme inmesine mide hastalıklarına kalp krizi ve obeziteye kadar birçok ciddi rahatsızlıkların oluşması oranını yükseltiyor.Aşırı tuz tüketiminin niçin bulunduğunu hastalıklar nedir sorusunu maddeleyecek olursak;

Böbrek yetmezliği: aşırı tuz tüketimi böbreğin fazla çalışmasına sebep olarak yorulmasını ve bozulmasına sebebiyet verebilir.
İnme: beyne ve kalbe giden damarlarda oluşan tıkanıklardan ötürü olup biten kan ve oksijenin beyne ve kalbe ulaşamaması durumudur.
Yüksek tansiyon: hipertansiyon olarak da malum bu hastalık birçok ölüme yada sakatlığa sebebiyet verebilmekte. Aşırı tuz tüketmeden meydana gelen bir hastalık.
Obezite: tuzlu besinlerin ve tuzun fazla tüketilmesi obeziteye yol açabilir. Tuzlu gıda kullanarak su içmek isteyen kişiler çoğu zaman şekerli ve gazlı içecekleri tercih ederek aşırı kiloluluk oranın artmasına sebep oluyorlar.
Bunların yanında öteki rahatsızlıklar da şu şekildeki sıralanabilir:

Mide de bulanma ve yanma olabilir.
Aşırı tuzlu ürün ve tuz tüketimi gözlerde görmemeye niçin olabilir.
Bağırsak tıkanıklarına niçin olabilir.
Alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir.

Anahtar Kelimeler : Tuz,kimivakitfazlacasıhhatlibir,minarel,olsa,da,her,şeyin,fazlası,zarardır.,Yemeklerimizde,vesıhhatsektörüncebol,miktardakullanılan,tuz,ins..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar