Dişlerin ağrımaması dişlerde çürük olmadığı anlamına gelmez.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 09.08.2020 tarih ve 01:15 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Dişlerin ağrımaması dişlerde çürük olmadığı anlamına gelmez.

makale içerik

Dişlerin ağrımaması dişlerde çürük olmadığı anlamına gelmez.
Kısa Linki Kopyala

Diş bakımı hem sağlığımız bununla birlikte toplumsal görünümüz açısından çok önemlidir. Ağız bakımımızın sağlığımızın bir parçası bulunduğunu ve her gün düzeni olarak ağız bakımını dişlerimizi fırçalayarak ağzımızı çalkalayarak ve diş ipi kullanarak yapmamız icap ettiğini biliyoruz. Günlük olarak kullandığımız besinler ve içtiğimiz içeceklerde dişimize ve ağız sağlığımıza diş eti sağlığımıza büyük seviyede tesir etmektedir. Asitli olarak tükettiğimiz içecekler ve şekerli olan besinler diş sağlığımız için kaygı verici olan gıda türleridir. Bu tür maddeler diş ve ağız sağlığımızı fena etkilerken aşırı soğuk ve aşırı sıcak olan maddelerde ağız ve diş sağlığımızı negatif biçimde etkisinde bırakır. Bütün bu kullanılan sağlıksız besinlerin yanı sıra ağız temizliğinin olmaması şeklinde etkisinde bırakır dişlerde çürümenin başlamasına niçin olabilen etkisinde bırakır arasına girer.Dişlerin ağrımaması dişlerde çürük olmadığı anlamına gelmez. Bunun sebebi dişin ağrıma evresi çürüdükten oldukça sonrasında başlamış olan bir safha olmasından kaynaklanır. Diş çürüyene kadar orda olan partikül ve kalıntılar bakteri oluşumuna ve plak oluşumuna sebebiyet verir. Kimi insanlarda dişlerin çürümeye başlaması ile beraber ortaya çıkan ağrı daha sonralarında ağrı yaşanmasından daha iyidir. Gereken önlemlerin katılımı ve dişin kurtarılması sağlanır. Çürüğün ve bakterilerin sinirlere yetişmesi kararı dayanılmaz bir ağrı yaşanır. Veyahut bakterilerden ötürü hava alan diş minesi havanın sinirlere i·lişki etmesine imkan sağlayarak dişin ağrımasına sebebiyet verir.

Anahtar Kelimeler : Diş,bakımı,hem,sağlığımızbununla,birliktetoplumsalgörünümüz,açısındançokönemlidir.,Ağız,bakımımızın,sağlığımızın,bir,parç..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar