Dört yapraklı yoncadan hareketle çevrenizdeki insanların beslenme alışkanlıklarını değerlendirelim.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 31.07.2020 tarih ve 22:02 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Dört yapraklı yoncadan hareketle çevrenizdeki insanların beslenme alışkanlıklarını değerlendirelim.

makale içerik

İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Beslenme alışkanlıklarını 4 yapraklı yonca benzer biçimde ilişkilendirirsek dört temel gıda kıymetini ortaya koymamız gerekir. Bunlar et, sebze, tahıl, süt ve süt ürünleri olarak ayrılabilir. Dengeli ve tertipli beslenmek sağlığımız için çok büyük ehemmiyet taşır bu nedenle her gıda grubundan faydalanmalı ve aşırıya kaçmamalıyız. Dört yapraklı yoncanın ilk yaprağı tahıl olmalı bunun sebebi tahıl ve tahıl ürünlerinin karbonhidrat içeriğine haiz olmasıdır. Kısa vadede en fazlaca enerjiyi veren de karbonhidratlardır. Bunlar yediğimiz makarna patates ekmek ve benzeri ürünlerdir. Çevremizde Bu mamüllerin fazla alan kişiler çoğu zaman fazla kiloya haiz kişilerdir.2.Yaprağa et diyerek bir genelleme yapılsa da protein demek daha doğru olacak bu çevremizde bu gruptaki gıda ile beslenen kişiler çoğu zaman spor ile uğraşan kişilerdir. Tavuk et yumurta ve baklagiller bu örneğimizin içinde yer alır.Üçüncü yonca yaprağı da ise sebzeler yer alacaktır. Bunlar yeşil fasulye, domates, salatalık, patlıcan, brokoli, ıspanak ve benzeri ürünlerdir. Çevremizde bu gıda grubundan beslenen kişiler sıhhatli ve dinç kişilerdir.Süt ve süt ürünleri grubu ferdin gereksinim duyduğu kalsiyum magnezyum ve potasyum içerikleri için büyük öneme sahiptir. Bu gıda gruplarının tüm bunlar vücudumuz için gereklidir. O yüzden sadece bir tanesini değil 4 yaprağı 4 yaprak meydana getiren tüm gıda değerlerini ve guruplarını bedenimize almalıyız.

Anahtar Kelimeler : Beslenme,alışkanlıklarını,4,yapraklı,yoncabenzer,biçimdeilişkilendirirsek,dört,temelgıdakıymetiniortaya,koymamız,gerekir.,Bunlar,et,,sebze,,tahıl,,süt..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar