Dünya Sağlık Örgütü tarafınca niçin standart bir esenlik tanımı yapılmış gereği duyulduğunu açıklayınız.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 12.08.2020 tarih ve 00:27 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Dünya Sağlık Örgütü tarafınca niçin standart bir esenlik tanımı yapılmış gereği duyulduğunu açıklayınız.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Dünya esenlik Örgütü standart bir esenlik tanımı meydana getirmeye karar verdi bu sebeple esenlik ve tıp bilgisi internasyonal bir konuydu.

Nasıl ki her insan biyolojik işleyiş ve yapısı olarak aynı organ ve organizmalardan meydana gelirse insanda aynı kriterler arasında sıhhatli yada hasta oluyordu. Her kıta ve ülke için tedavi şekilleri minik farklılık gösterse de esenlik bir tüm olmalıydı ve sağlığı gerçekleştiren bütünler hayattaki her insan için aynı olmalıydı. Yaşanılan kıtanın ve ülkenin değişik olması, muhit koşulları ve esenlik hizmetlerinin gelişimi, rahatsızlıkların bölgelere nazaran ve şartlara nazaran değişim gösterebildiğini anlamalarını sağladı.Görevleri içinde esenlik ve tıp alanında her türlü bilgiyi elde etmek, önerilerde bulunmak ve yardımlar yapmak olduğundan esenlik alanında yapılması ihtiyaç duyulan tanımı en doğru biçimde yapmak vazife olarak üstenildi. Bu yüzden oldukça genel ve standart olacak bir tanımlama yapılması gerektiğine karar verildi.

Anahtar Kelimeler : DünyaesenlikÖrgütü,standart,biresenliktanımımeydana,getirmeyekarar,verdibu,sebepleesenlikve,tıp,bilgisiinternasyonal&..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar