Engelli olan kişilerin başkalarına bağımlı olmadan yaşayabilmesi için, işe ahenk sağlama, yeni iş bulma veya öğretme çalışmalarının hangi rehabilitasyon hizmetleri kapsamında bulunduğunu söyleyiniz.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 09.08.2020 tarih ve 01:15 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Engelli olan kişilerin başkalarına bağımlı olmadan yaşayabilmesi için, işe ahenk sağlama, yeni iş bulma veya öğretme çalışmalarının hangi rehabilitasyon hizmetleri kapsamında bulunduğunu söyleyiniz.

makale içerik

Engelli olan kişilerin başkalarına bağımlı olmadan yaşayabilmesi için, işe ahenk sağlama, yeni iş bulma veya öğretme çalışmalarının hangi rehabilitasyon hizmetleri kapsamında bulunduğunu söyleyiniz.
Kısa Linki Kopyala

Birçok engelli vatandaşın kendi ekonomisine ve ülke ekonomisine katkı sağlayabilecekleri imkanlar vardır. Engelin türüne nazaran değişen bu işler kimi vakit belli bir öğrenim çerçevesinde kimi vakit ise bir iki saatlik kısa bir ifade ile yapılabilecek işlerdir. Kişinin engeli göz önüne alınarak verilen iş bireyin zorlanmasını ve işini yapamaması için bir gerekçe vermez. Aksi biçimde engelli bireyin rahatlıkla yapabileceği ve gereken işler seçilir.Engelli vatandaşlar iş bulmak ve iş için ilkin iş kura başvurmalılar. Daha sonrasında muayyen toplumsal ve ruhsal rehabilitasyonlarının iyi bulunduğunu göstermeliler. İŞKUR’a başvuran engelli yurttaşlarımız için hem devlette aynı zamanda özelde birçok iş olanağı sunuluyor. İş kurma imkânı ve bağışlama alabilen engelli vatandaşlar kendi işlerini oluşturmak arasında müracaat yapabilirler. Kişinin ahenk sağlama yeni iş bulma ve öğrenme rehabilitasyon hizmeti mesleki rehabilitasyon kapsamında ele alınan bir konudur. Kimseye bağımlı olmadan ve kendi ekonomisine isteklerine ulaşabilecek olan engelli vatandaşlar için mesleki öğrenim ve almış olduğu tahsile müsait iş bulma benzer biçimde görevleri vardır. Sosyal ve ruhsal olarak ahenk sağlama kabiliyetini sorgular ve bu mevzuda bireyin kendini geliştirmesine imkan sağlar. Engelli yurttaşlarımız lüzumlu öğrenim ile başkalarına bağımlı olmadan çalışabilir.

Anahtar Kelimeler : Birçok,engelli,vatandaşın,kendi,ekonomisine,ve,ülke,ekonomisine,katkı,sağlayabilecekleri,imkanlar,vardır.,Engelin,türünenazarandeğişen,bu,işler,kimivakit&nbs..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar