Fil hastalığı nasıl bir hastalıktır? Hastalığın nedenlerini ve tedavi periyodunu araştırınız.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 05.08.2020 tarih ve 01:09 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Fil hastalığı nasıl bir hastalıktır? Hastalığın nedenlerini ve tedavi periyodunu araştırınız.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Dolaşım sistemi, vücut için yaşamsal ehemmiyet taşımaktadır. Bu sistemin ancak kan ve damarlardan değil bununla beraber lenf dolaşımından da meydana geldiği bilinmektedir. Lenf dolaşımı da vücutta tıpkı kan dolaşımı şeklinde gerçekleşir ve kan ile taşınmayan birçok materyalin lenf sistemi ile taşındığı bilinmektedir. Dolaşımın bozulması olarak malum bu vaziyet, lenf kanallarının tıkanması şeklinde durumlar neticesinde lenfödem gelişir. Bu ödem durumu el ve ayak bileği, bacak şeklinde muhtelif bölgelerde kontrolsüz şişmeler benzer biçimde gözlenir. Sistemin bu biçimde büyük şişlikler oluşturması, fil hastalığı ismi verilen hastalığın oluşmasına niçin olmaktadır. Fil hastalığında vücutta olup biten değişiklik ancak şişlikten ibaret değildir. Deri renginden de bir ekip değişimler gözlenir ve cilt rengi giderek koyulaşır.Fil hastalığına sebep olan vaziyet, sinek larvalarının lenf sisteminde yerleşim göstermesinden kaynaklıdır. Bu durumda yapılması ihtiyaç duyulan şey, içilen sulara kullanılan besinlere dikkat edilmesidir. Kişisel hijyenin de ehil derecede gerçekleşmesi halinde, vaziyet iyiden iyiye açınma gösterecektir. Bunun yanı sıra bu bölgelerin tertipli ve ritmik hareketleri de çok önemlidir. Bundan ötürü fizyoterapi de fil hastalığında bir tedavi yöntemidir. Tedavi ondan sonra antibiyotik verilerek parazitlerin uzaklaştırılması sağlanır. Parazit tedavisinin peşinden kişiye müsait olan tedavi prosedürü devam eder. Düzenli kontroller de bu süreçte çok büyük ehemmiyet taşır.

Anahtar Kelimeler : Dolaşım,sistemi,,vücut,içinyaşamsalehemmiyettaşımaktadır.,Bu,sisteminancakkan,ve,damarlardan,değilbununla,beraberlenf,dolaşımından,da,meydana,g..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar