Hastalanmamak için nelere dikkat etmeliyiz?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 02.08.2020 tarih ve 00:34 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Hastalanmamak için nelere dikkat etmeliyiz?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Birçok etmen vardır ki hasta olmamıza sebebiyet verir. Soğuk havalar, bitkinlik beslenmenin ve benzeri etmenlerin iyi olmaması bireyin hasta bulunmasına sebebiyet verebilir. Hastalanmamak için dikkat etmemiz gerekenler;Uyku: Vücudumuzun belli bir düzene ihtiyacı vardır. Dinlenmesi icap eder ve kendini yeni güne yapmaya gereksinim duyar. İyi bir uyku bireyin metabolizmasını, sağlığını ve bağışıklığını, organlarını korur. Hem zihin bununla beraber fizikin sağlığı için lüzumlu olan uyku bireyin bağışıklığını dengeler. Az uyuyan bireyin bitap olması ve bağışıklığının azca olmasından ötürü hastalıklara aleni hale gelecektir.İyi beslenmek: sıhhatli beslenmek sıhhatli bir vücuda ve bağışıklık sistemine haiz olmamıza niçin olur. İyi bir bağışıklık sistemine haiz olursak şayet hastalanmamız zor olacaktır. Bu yüzden her besinden yeteri miktardan almalı ve kış aylarında meyveleri yaza gore daha oldukça tüketmeliyiz. Özellikle vücudumuzda depolanmayan vitaminler için günlük meyve tüketimi yapmalıyız. Bu meyvelerden bilhassa C vitamini bulunduran meyveler hasta olmamıza mani olacaktır.Egzersiz yapmak: egzersiz yapmak hasta olmamak için dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan mühim bir maddedir. Güçlü bir vücuda haiz olmak ve derhal hasta olmamak için tertipli egzersiz yaparak sıhhatli bir şahıs olunabilir. Vücudun belli aktivitelerde bulunması hormonların ve enzimlerin, organların çalışmasının doğru ve tertipli olmasını sağlayacaktır. Böylelikle bağışık sistemi güçlenecek ve hasta olmaya karşı dirayetli hala gelecektir.

Anahtar Kelimeler : Birçok,etmen,vardır,ki,hasta,olmamıza,sebebiyet,verir.,Soğuk,havalar,bitkinlikbeslenmenin,ve,benzeri,etmenlerin,iyi,olmamasıbireyinhastabulunmasınasebebiy..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar