Küçük çocuklar ve yaşlı insanların gribe karşı aşılanmaları önerisi için nedenyazınız.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 02.08.2020 tarih ve 22:05 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Küçük çocuklar ve yaşlı insanların gribe karşı aşılanmaları önerisi için nedenyazınız.

makale içerik

İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Her adamın bağışıklık sistemi kendine özgü özelliklere sahiptir. Kimisi oldukca acele hastalıklara yakalanırken bir başkası yılda bir kez hasta olabilir. Bağışık sistemi hepimiz için değişik olsa da belli yaş grupları ve çevreye bakılırsa değişenleri mevcuttur. Bunu açıklayacak olursak aynı bireyin çocukluk gençlik ve yaşlılık halindeki bağışıklık sistemi derhal derhal aynı etkenlere sahipken yaş aralığı ve muhit etkenleri ile hasta olmaya yatkınlıkları farklılık gösterecek. Küçük çocuk ve yaşlılar için ortak olan ise kendini dış etmenlere karşı hayli koruyamama durumdur. Çocuklarda bağışıklık sistemi yeni yeni oluşurken aile bakımına muhtaç biçimde tehlikeleri bilmeden esenlik sorunlarından kaçarlar. Yine de çevreyi tanımaya çalışan çocuk yetişkinlere oranla daha acele hasta olacaktır. Yaşlılarda ise yeniden bakıma gereksinim duyup tehlikeleri bilip bu tehlikelerden kaçacak gücün ve vücut yapısının olmaması sebebiyle hasta olmaya daha yatkın hale gelirler.Çocuklarda bağışıklık sisteminin tam oluşmamasından yaşlılarda ise bağışıklık sisteminin azalmasından ötürü gribe karşı aşılanmaları önerilir. Böylece bu kişilerin vücut yapısı daha kuvvetli hale gelecek ve hastalıklara yakalanma payı daha oldukca düşecektir. Özellikle kış aylarında gelen soğuğun tesiri ile beraber çevrede oluşan grip salgınlarından etkilenmemek için yapılabilinmektedir. Eczanelerde bile bulunabilen bu aşılar hasta olduktan sonrasında yapılmaz ve tedavi olarak kullanılmaz. Aşı vücudun müdafaa mekanizmasının güçlenmesine imkan elde eden mikroplarla savaşan bir yapıdır. Hasta olmamanızı engeller.

Anahtar Kelimeler : Heradamınbağışıklık,sistemi,kendineözgüözelliklere,sahiptir.,Kimisioldukcaacelehastalıklara,yakalanırken,bir,başkası,yılda,birkez ..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar