Kulak temizleme çubuklarının niçin kulak yolunun temizliğinde kullanılmaması icap ettiğini söyleyiniz.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 08.08.2020 tarih ve 22:14 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Kulak temizleme çubuklarının niçin kulak yolunun temizliğinde kullanılmaması icap ettiğini söyleyiniz.

makale içerik

Kulak temizleme çubuklarının niçin kulak yolunun temizliğinde kullanılmaması icap ettiğini söyleyiniz.
Kısa Linki Kopyala

Kulak temizlemeye yönelik çıkarılan kulak temizleme çubukları ilk başlangıçta sıhhatli olarak görülse de sonradan kulak temizleme çubuklarının zararı olan olduğu düşünülmeye başlanmıştır. İki tarafı pamuk ile sarılmış olan çubuk temizlik ve bakım cihazı olarak kulak sağlığı için düşünülmüştür. Yalnız kulak sağlığını düşünürken yanlış kullanmanın işitme kaybı kulak iltihaplanması benzer biçimde sıhhat sorunlarına yol açabileceği düşünülmeyerek hata yapılmıştır. Dünyanın her yerinde üretilen ve üretilmeye idame eden bu temizlik malzemesi kulak temizliği için kullanılmaması ihtiyaç duyulan bir üründür. Bazı bakım ürünleri için kullanıla bilinmekte ve faydalı olabilmektedir. Kulağın iç yapısına zarar verdiği için ve baskı uygulanarak temizlemeye çalışmış olduğu için kullanılması müsait bulunmuyor. Aynı zamanda kulak arasında oluşan maddeleri kulak yoluna itmesinden ötürü sıhhatli bir kullanım sunmuyor. Kulak burun boğaz rahatsızlıkları doktorların ortak görüşleri içinde bulunan kulak temizleme çubuklarının kulak içi lifler için tehlikeli olduğudur. Kulak yapısını bozarak kiri içe gömmekte olan bu temizlik aletleri kullanılmamalı. Kullanıldığı durumlarda;Geçici yada kalıcı işitme kaybı yaşanabilir.
Kulağın arasında yer edinen dış kulak yolunda çizikler ve hasarlar meydana gelebilir.
Kulak yolunda oluşan hasar bakterilerin daha rahat ulaşmasına sebebiyet verebilir.
Dış kulak iltihaplanması benzer biçimde hastalıklar görülebilir.
Kulağın kendini temizlemesi için ürettiği salgıyı bozuyoruz.
Kulak tıkanıklığı meydana gelmesi.
Kulakta mantar oluşumu olabilir.

Anahtar Kelimeler : Kulak,temizlemeye,yönelik,çıkarılan,kulak,temizleme,çubukları,ilkbaşlangıçtasıhhatliolarak,görülse,de,sonradan,kulak,temizleme,çubukları..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar