Neşter ve ruh: neden vücudumuzu değiştirmek istiyoruz

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 16.12.2019 tarih ve 01:09 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Neşter ve ruh: neden vücudumuzu değiştirmek istiyoruz

makale içerik

Neşter ve ruh: neden vücudumuzu değiştirmek istiyoruz
Kısa Linki Kopyala

Fransız psikiyatr ve psikanalist Profesör Gerard le Gouet ikna edildi: "Güzel ağız ya da burun yok - sadece bir bütün olarak yüz ifadesi güzel olabilir."

Bu, vücudun diğer kısımları için geçerlidir - göğüs, bacaklar, kalçalar, bel - ve psikologların görüşleriyle tamamen tutarlıdır: görünüşünüzün bir kısmını değiştirmeden önce, tam olarak neyi temsil ettiğini bulmanız gerekir.

Hastanın beldeki fazla yağı çıkarmak, sarkmayı düzeltmek veya çok büyük göğüsleri düzeltmek, yüz kırışıklıklarından kurtulmak ya da çok büyük bir burun yapmak için istekleri Fransız zarif psikiyatr ve psikanalist Profesör Gerard le Gouet sadece gençlik ve güzelliği yeniden kazanmak için ısrarcı bir arzu değil, bir şey görüyor daha.

“Vücudunuzu değiştirme arzusu her zaman oldukça karmaşık psikolojik nedenlerle belirlenir ve görünüşte önemli ve çoğu zaman geri dönüşü olmayan dönüşümler yaşanmadan önce onları netleştirmek çok önemlidir” diye uyarıyor.

Gerard le Gouet ne hakkında konuştuğunu biliyor: Paris'teki Rothschild Hastanesinde estetik cerrahi bölümünün başı olan Maurice Mimoun ile yirmi yıldan fazla bir süredir işbirliği içinde, hem erkek hem de kadın olarak 900'den fazla hastayla, gizli amaçlarını ve bilinçsiz arzularını araştırdı. Tabii ki, her vaka kendine özgüdür, ancak psikanalist vücudun belirli bölümlerinin özellikleri ile kişilik özelliği arasındaki ilişkiyi tanımlamayı başardı.

BURUN 

Gerard le Gouet “Burun erkeksi temsil ediyor” açıklamasını yaptı. - Şeklini değiştirmek isteyen çoğu kadın, babalarıyla ilişkilerinden mutsuz. Profillerini yumuşatma istekleri, bilinçsiz bir biçimde babalarıyla bağı kırma ve kendi kadınlıklarını onaylama arzusuna tanıklık ediyor. ”

Burun genellikle bir aile sırlarının göstergesi olarak hizmet eder. Örneğin, büyük, kambur bir burnu kısaltmak isteyen bir hasta, fark etmeden, ailesinden geçmişe Kafkas kanını sokan birinin atalarından birinin “hatasını” silmeye çalışır.

Ve burnunun şeklinden memnun olmayan genç adam, sonunda bebeklik döneminde gerçekten evlatlık edinildiğini ve alışılmadık olduğunu anlar - ebeveynleri ile aynı değil - onu yıllarca rahatsız eden kendi burnunun şeklini merak ederek merak etmesini merak eder. o.

Neşter ve ruh: neden vücudumuzu değiştirmek istiyoruz

MEME 

Aksine, göğüsler ve buna bağlı problemler en çok annenin imajına atıfta bulunur. Gerard le Gouet, “Göğüs estetik ameliyatı konusunda bir cerrahla istişare etmesi için kızına kolayca eşlik eden bir anne, kural olarak, gençliğinde ortaya çıkmasıyla ilgili sorunlardan acı çekti” diyor.

Göğüslerini "başarısız" şekli veya büyüklüğü olan kız, erkeklerle ilişkilerde aşılmaz bir engel gibi görünüyor, annesini bu eksiklikten habersiz bir şekilde suçluyor, onu kendi kusurlarından ve cinsel çekicilik eksikliğinden suçluyor.

Gerard Le Gouet, “Göğüslerini beğenmeyen kadınlar genellikle onu erojen bir bölge olarak algılayamadıklarını söylüyor” diye ekliyor. - Ancak, bir operasyona karar vermeden önce, kendilerini annelerinden uygun bir şekilde uzaklaştırmaları gerekir. Aksi taktirde, operasyonun sonuçları onları hayal kırıklığına uğratır ve bu da genellikle depresyona neden olur - bazen çok ciddi. "

AĞIZ 

"Değişikliği" genellikle yüz hatları için genel bir düzeltmenin parçası olarak yapılır. Meydan okurcasına dudakları ("ördek gagası") modası son zamanlarda azaldı - estetik cerrahlara başvuran hastaların çoğu, dudaklarının hacminde hafif bir artış talep ederek onlara daha yumuşak bir dişil şekil veriyor.

Gerard le Gouet, “Bu, dudakların sürtünmesinin sıklıkla ciddiyetle ilişkilendirildiği ve bu nedenle birçok kadının yaratmaya çalıştığı nazik imaja tam olarak uymadığından kaynaklanmaktadır” diye açıklıyor. - Ek olarak, dudakların şeklini değiştirerek, birçok kadın cinselliğini güçlendirmeye, ağzını daha çekici hale getirmeye, bir öpücük için arzu etmeye çalışır. Dudaklar bilinçsiz bir şekilde büyük labialarla ilişkilidir ve bu nedenle onları yeniden düzeltme arzusu genel olarak cinsel zevk kalitesini arttırma arzusudur. ”

Vücudun hangi kısmı tartışılırsa tartışsın, ikna edilir: “İnsan görünümüne estetik yaklaşım bilinçaltımıza bağlıdır ve doğrudan çocukluktan ruh içine konan“ iyi ya da kötü ”kategorileriyle doğrudan ilişkilidir.” Başka bir deyişle, kendimizi ancak kendimizi yeterince iyi tanıyamadığımız zaman çirkin görüyoruz. Ve sadece bir cerrahın neşteri bizi kendi gözlerimizde daha iyi yapamaz.

Ekleme veya çıkarma

Önde gelen plastik cerrahlara göre ülkemizdeki sanayilerinin hizmetlerine olan talep giderek artıyor. Bu, Psikoloji dergisi için özel olarak yayınlanan Beautytime - News of Beauty adlı profesyonel yayın tarafından yapılan bir anketle kanıtlanmaktadır. Fitness kulüpleri ve güzellik salonlarının hizmetleriyle birlikte plastiğe başvuruyorlar. Bu, hem toplumun seçkinlerinin hem de orta sınıfın dahil olduğu gençlik ve güzellik tarikatından kaynaklanmaktadır.

Kantitatif olarak, ilk etapta meme büyütme ve liposuction (mide, kalçalarda pantolonlar, kalçalar, dizler, ayak bilekleri, bel, pubis) ayrılmıştır. Bunların ardından yüzün bir bütün olarak düzeltilmesi ve üçüncü en popüler yüz ve kafadaki yerel cerrahi: kulakların, burnun, kaşların, vs. şeklinin değiştirilmesi

Hastaların çoğu (% 90) operasyonların sonuçlarını tatmin edici, birimleri mükemmel veya yetersiz olarak değerlendirir. Hastaların% 1'inden azı negatif bir değerlendirme yapar. Çoğu durumda, iyi bir sonuç aldıklarında, insanlar daha fazla değişiklik yapmayı düşünürler. Kural olarak, tekrarlanan operasyonlar sırasında, hasta aynı cerraha döner.

Anahtar Kelimeler : Fransız,psikiyatr,ve,psikanalist,Profesör,Gerard,le,Gouet,ikna,edildi:,"Güzel,ağız,ya,da,burun,yok,-,sadece,bir,bütün,olarak,yüz,ifadesi,güzel,olabilir."

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar