Sağlıklı ömür için şahsi temizliğin gerekliliğini açıklayınız?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 03.08.2020 tarih ve 01:08 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Sağlıklı ömür için şahsi temizliğin gerekliliğini açıklayınız?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Kişinin sıhhatli ömür için belli hijyen kurallarına uyması gerekir. Bu sıhhatli bir vücudunun temel özelliklerinden biridir. Kişisel temizlik kişinin başta kendisi olmak suretiyle muhit için de pak bir kişi bulunmasına katkıda sağlar. Aynı zamanda şahsi temizliğine dikkat etmeyen bireylerde muhtelif hastalıklar ve bulaşıcı mikroplar meydana gelebilir. Ağız bakımı, vücut temizliği ve benzeri yerlerin temizliğine itina gösterilmelidir. Kişisel temizlik yaparken kullanılan temizlik ürünlerinin kişiye has olması gerekir.

Kullanılan diş fırçası, iç çamaşırı, havlu, terlik benzer biçimde malzemeler kişiye ilişkin olmalı ve kimse ile paylaşmamalı.
Temizlik ürünlerinin belli süreler içinde değiştirilmesi icap ettiğini unutmamalıyız.
Kullandığımız havlu iç çamaşırı ve giysilerimizi belli aralıklar ile yıkamalıyız.
Tarak ve diş fırçası benzer biçimde ferdin kendi vücut ph’ı ve yapısı ile kullanmıştır başkası kullandığında bakteri oluşumu, rahatsızlık meydana gelebilir.
Yaz günlerinde her gün duş alarak ter ve kokudan oluşan bakterilerden kurtulabilirsiniz.
Saçların ve tırnakların her vakit pak bulunmasına dikkat edin.
El ve ayakların tertipli yıkanması ve bilhassa ayaklarda koku oluşumunu ve mantar benzer biçimde rahatsızlıkları önlemek amaçlı her gün pak çorap giyinmeye dikkat edilmeli.

Anahtar Kelimeler : Kişininsıhhatliömüriçin,belli,hijyen,kurallarına,uyması,gerekir.,Busıhhatlibir,vücudunun,temel,özelliklerinden,biridir.,Kişisel,temizlik&nbs..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar