Sağlıklı ömür ile alakalı bir konuşma

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 02.08.2020 tarih ve 00:30 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Sağlıklı ömür ile alakalı bir konuşma

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Çevremizde ve yaşamımızın her zeminin birbirini tamamlayan değerler bulunur. Sağlık ve ömür da bunun şeklinde birbiri ile sıkı sıkıya bağlı 2 değerdir. Ve bu iki değerin yan yana gelişi hayatımızı daha rahat ve sevinçli hala getirir. Sağlıklı ömür dediğimiz bir ömür seçimi ve türü ferdin her hareketi ile ahenk elde etmiş olmalıdır. Bunu yaşam biçimi olarak yattığımız yataktan soframızda bulunan yemeğe kadar uzanan uzun bir yol olarak düşünün. Herhangi bir hatanızda sıhhatli kışı zedelerseniz ömür bölümü tek olarak sizin mutluluğunuzu geçinmek ettiremeyecektir. Sağlıklı olma bir tek bedensel olmayıp mental ve ruhsal alanlara da yönelir. Bu yüzden sıhhatli ömür için kendimizi her daim geliştirmeli toplumsal bir insan olmalıyız. Kötü alışkanlıkların ve yenilen zararı dokunan yiyeceklerin tamamı bizim için korku arz etmektedir. Sağlığımız için iyi düşünmeli ve stresten kaçınmaya çalışmalıyız. En basitinden keder ve stres hali sebebi ile ferdin bağışıklığı düşer ve hasta olmaya aleni hale gelir.Mutlu bir yaşantının hatta iyi bir gelirin bile sıhhatli hayattan ötürü geldiğini idrak etmek zor değildir. Sağlıklı yaşamayı dünyasına lanse ettirmiş bir şahıs daha tertipli olacaktır iş hayatında ve muhit olan iletişiminde zorlanmayacaktır. Sağlıklı şahıs müspet olumlu yönde ve çözümcü olarak hayata sımsıkı tutanacak bir kişi olup kendi şeklinde bireyler yetiştirerek sıhhatli yaşayan bir topluma ön ayak olabilecektir. Belki de dünya sıhhatli ömür ile kurtulacaktır.

Anahtar Kelimeler : Çevremizde,ve,yaşamımızın,herzemininbirbirini,tamamlayan,değerler,bulunur.,Sağlık,veömürda,bununşeklindebirbiri,ile,sıkı,sıkıya,bağlı,2,değerdir..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar