Stres kaynaklarına örnek veriniz?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 09.08.2020 tarih ve 22:19 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Stres kaynaklarına örnek veriniz?

makale içerik

Stres kaynaklarına örnek veriniz?
Kısa Linki Kopyala

Her dönemde başımıza gelebilecek olan stres faktörü vücudunuz ve psikolojimizin düşmanıdır denilebilir. Hayatımızın her döneminde başımıza hayli vaka gelir ve bunların zararı olan bir oldukça yan etkisine maruz kalırız. Stres benzer biçimde. Katılacağımız bir toplantıdan tütün gireceğimiz sınavlara kadar stres yaşayabileceğiniz bir oldukça etmen mevcuttur. Davranışlarımızı olan veya olacak vakaya gore ahenk sağlar hale getirme ve gerilmiş hissetme durumunu stres olarak tanımlayabiliriz. Vücudun normalden fazla adrenalin üretmesi ve kaslarda kasılma meydana gelir. Diş gıcırtması uykusuzluk gerçekleştiren stresin bir oldukça deposu olabilir başlıca stres kaynaklarına misal verecek olursak ;Stres bununla birlikte vücudun olan vakalara gore süratle karar verip uygulamasıdır ara sıra test kaybedilebilir ve ellerde titreme meydana gelebilir. Ne yapacağını bilememe her şeyi unutma benzer biçimde hayret haline girilebilir.

Değişim : insanoğlu hayatlarını belli kaide ve düzenler çerçevesinde tutmaya çalışır ve kontrolü dışındaki herhangi bir değişiklik kişiyi strese sokar.
Gündelik sorunlar günde bir oldukça mesele ve sorun ile karşılaşırız ani sinirlenmeler ve duygu patlamaları yaşayabiliriz can bunaltan minik vakalar bizleri strese sokan bir öteki etmendir.
Hayal ettiğimiz ve olmasını istediğim şeylerin önüne birinin yada bir olgunun girmesi stres kaynaklarından biridir. İstediğimiz ve elde etmeyi amaçladığımız şeyler için bizlerden zor yapılması güç işler istenilmesi stres oluşturur.
Sosyal çevrede ahenk sağlanamayan insanoğlu ve sevmediğimiz kişiler bize stres deposu olabilmektedir.

Anahtar Kelimeler : Her,dönemde,başımıza,gelebilecek,olan,stres,faktörü,vücudunuz,ve,psikolojimizin,düşmanıdır,denilebilir.,Hayatımızın,her,döneminde,başımızahaylivakage..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar