Tütün ve tütün ürünlerinin yol açmış olduğu problemler nedir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 08.08.2020 tarih ve 02:08 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Tütün ve tütün ürünlerinin yol açmış olduğu problemler nedir?

makale içerik

Tütün ve tütün ürünlerinin yol açmış olduğu problemler nedir?
Kısa Linki Kopyala

Tütün ve tütün ürünleri kullanmak, vücut sisteminizde idame eden muhtelif komplikasyonlara ve vücut sistemlerinizde uzun soluklu problemlere niçin olabilir. Tütün ürünlerinin kullanması birkaç sene süresince muhtelif problemlerinizin riskini artırabilirken, birtakım bedensel sorunlar derhal gerçekleşir. Tütün dumanı sağlığınıza inanılmaz derecede zararlıdır. Sigara içmenin yada tütün ürünlerini kullanmanın daha sıhhatli olabilecek bir yolu yok. Tütünü bir puro, pipo yada nargile ile değiştirmek, sıhhat risklerinden kaçınmanız için işe yaramayacaktır. Sigara, nargile, puronun hammaddesi olan tütünün değişik şekillerde kullanımları ortaya çıkmış olsa da yeniden sağlığa aynı oranda zarar verecektir. Tütün dumanının arasında 500’den fazla kimyasal madde vardır. Ve bu maddelerin tüm bunlar sağlığı negatif etkileyebilecek zararı dokunan bileşenlerdir. Tütün ve tütün ürünlerinin yol açmış olduğu problemler nelerdir sorusunu maddeleyecek olursak;Sindirim sistemi rahatsızlıklarına ve bozukluklarına niçin olacaktır. Mide yutak benzer biçimde hazım sistemine ilişik olan organların zarar görmesi ile beraber oluşacak problemlerdir.
Akciğer ile alakalı vehamet olabilecek semptomlar görülebilir.
Solunum yolu hastalıkları meydana gelebilir bununla birlikte öksürük benzer biçimde muhtelif yan etkisinde bırakır görülebilir.
Kalsiyum eksikliği, tütün ürünleri kullanan kişiler kalsiyumu daha azca alma eğilimi gösterirler. Buda kemiklerde kilo verme ve kırılma çatlama riskini arttıran etkenler içinde bulunur.
Bir oldukca kanser türüne sebebiyet verir.
Doğurganlık oranında azalma ve erkeklerde eşeysel sorunlar meydana gelmesine sebebiyet verir.
Kalp ve damar hastalıklarının meydana gelmesi ve damarlarda tıkanıklık olması.
Romatoid Artrit , Ektopik Gebelik , Erektil Disfonksiyon ve diş eti hastalıkları benzer biçimde hastalıklara yakalanma riski artar.

Anahtar Kelimeler : Tütün,ve,tütün,ürünleri,kullanmak,,vücut,sisteminizdeidame,edenmuhtelifkomplikasyonlara,ve,vücut,sistemlerinizdeuzun,soluklupro..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar