15 milyon dolarlık elmas için açık artırmada kripto para kabul edilecek

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 23.06.2021 tarih ve 11:04 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. 15 milyon dolarlık elmas için açık artırmada kripto para kabul edilecek

makale içerik

15 milyon dolarlık elmas için açık artırmada kripto para kabul edilecek
Kısa Linki Kopyala

15 milyon dolarlık elmas için açık artırmada kripto para kabul edilecek

Dünyaca ünlü müzayede evi Sotheby's, 9 Temmuz'da açık artırmaya çıkacak nadir bir elmasın kripto parayla satın alınabileceğini duyurdu.

Müzayede evi Sotheby's, önümüzdeki ay açık artırmaya çıkaracağı ve tahmini değeri 10 milyon ila 15 milyon dolar arasında olan 100 karatlık nadir bir elmas için bitcoin ve ether kabul edeceğini ilan etti.Independent Türkçe'nin haberine göre; 21 Haziran'da yapılan açıklamada, bunun piyasanın evriminde önemli bir an olduğu çünkü ilk kez bu boyutta bir elmasın kripto parayla satın alınabileceğine dikket çekildi.The Key 10138 adı verilen elmas, armut şeklinde ve 101,38 karat. Şimdiye kadar müzayedeye çıkarılan 100 karatı aşan sadece 10 elmastan biri olan parçanın 10 milyon-15 milyon dolara (85 milyon TL-130 milyon TL) satılması bekleniyor.Sotheby's Asya Başkanı Patti Wong "Bu gerçekten sembolik bir an. Değerin en eski ve simgesel paydası ilk kez, insanlığın en yeni evrensel para birimi kullanılarak satın alınabilir" dedi.Öte yandan Sotheby's ilk kez kripto para kabul etmiyor.Müzayede evinin mayısta düzenlediği açık artırmada Banksy lakaplı gizemli sokak sanatçısının Love is in the Air adlı sanat eseri 12,9 milyon dolara (yaklaşık 115 milyon TL) eşdeğer kripto parayla satılmıştı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar