16 Mayıs İlk Adım Sergisi Galata Rıhtımı'nda açılıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 16.05.2021 tarih ve 13:34 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. 16 Mayıs İlk Adım Sergisi Galata Rıhtımı'nda açılıyor

makale içerik

16 Mayıs İlk Adım Sergisi Galata Rıhtımı'nda açılıyor

16 Mayıs İlk Adım Sergisi Galata Rıhtımı'nda açılıyor

Atatürk ve arkadaşlarının Milli Mücadeleyi başlatmak için 16 Mayıs 1919’da ‘Bandırma’ vapuruyla Beyoğlu’ndan yola çıktığı Galata Rıhtımı’nda “16 Mayıs İlk Adım Sergisi” bugün saat 17.00'de açılıyor.

İstanbul Beyoğlu Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı, Milli Mücadele için ilk adımın atıldığı Karaköy'deki Galata Rıhtımı’nda düzenleyeceği özel sergiyle kutlayacak.
 
Atatürk ve arkadaşlarının Milli Mücadeleyi başlatmak için 16 Mayıs 1919’da  ‘Bandırma’ vapuruyla Beyoğlu’ndan yola çıktığı Galata Rıhtımı’nda “16 Mayıs İlk Adım Sergisi” bugün saat 17.00'de açılacak. Galata Rıhtımı'nın Kurtuluş Savaşı'ndaki önemini anlatmak üzere düzenlenen sergide, Milli Mücadele dönemine ait fotoğraflar yer alacak.

SERGİ BİR HAFTA AÇIK KALACAK

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın ev sahipliği yapacağı serginin açılış törenine pandemi koşulları sebebiyle sınırlı sayıda davetli katılırken, sergi bir hafta boyunca ziyaret edilebilecek.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar