24. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali sona erdi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 14.06.2021 tarih ve 14:37 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. 24. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali sona erdi

makale içerik

24. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali sona erdi
Kısa Linki Kopyala

24. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali sona erdi

Bu yıl 24'üncüsü gerçekleştirilen Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nde 33 ülkeden tam 64 film izleyici karşısına çıktı. Festivalde Nur Sürer’e Onur Ödülü; Ayta Sözeri, Ekin Fil ve Gülin Üstün’e Bilge Olgaç Başarı Ödülü, Ahsen Eroğlu’ya Genç Cadı Ödülü verildi.

Bu yıl 24. kez gerçekleştirilen Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nin sonuna gelindi. 1998 yılından düzenlenen festivalde bu yıl, 33 ülkeden tam 64 film izleyici karşısına çıktı. Uçan Süpürge'nin son gösterim günü 12 Haziran tarihi oldu.

24. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali'nin bu yılki teması Araftan Çıkmak oldu. Kadınların ilham verici dayanışma hikayelerini sinemaseverlerle buluşturan festivalde yerli ve yabancı 50'den fazla konuk ağırlandı. Gençlik Parkı Kent Konseyi Etkinlik Alanı'nda 27 Mayıs'ta yapılan basın toplantısının ardından birçok online gösterimin yanı sıra kadın emekçiyle söyleşiler ve etkinlikler yapıldı. Fiziki film gösterimlerini misafirler Cermodern ve Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde filmleri izleme şansı buldu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar